• Новак
iPower 8 од 12-Инчен Рептил Топлина Мат Под Резервоарот Грејач Терариум Греење Подлога Идеален за Spider Змија Tarantula Пустиник Рак Желка, Црна

iPower 8 од 12-Инчен Рептил Топлина Мат Под Резервоарот Грејач Терариум Греење Подлога Идеален за Spider Змија Tarantula

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Број на употреба : совршен за рептили, гуштер, водоземци, мали животните или растенијата terrariums.Исто така, совршен за ртење, домашна подготовка, или Kampuchea Чај.Енергетски ефикасни : нови PTC греење материјал и изолација ја зголемува вкупната преносот на топлината рамномерно низ мат.Достигне саканата температура за неколку минути.Спецификации : 8" X 12" Големина, 120 volts, 16 w, 6 ft.Кабелот за напојување, НИ стандарден приклучок и Без адаптер е потребно. 3 M лепило за Хартија : 3 M лепило за Хартија на топлина Мат обезбедува силна потпора на областа за контакт за оптимални преносот на топлината.Топлината Мат останува точно каде што сакате.Пакет се вклучени : 1 pack 8" x 12" Рептил Греење Подлога.Големина : 8"x12"; 16 W; Должина на кабелот : 6fts. 120 V НИ напон и Стандарден Приклучок и Без адаптер е потребно.Лесно да се исчисти и практично да ги користат.Обезбеди брз топло и заштеда на енергија.Водоотпорен и влага доказ дизајнирани.Погоден за : желки, змии, гуштери, Gekkonidae, мали цицачи, пајакот, роботот, итн.Моќта рептил греење подлога е специјално дизајниран за да се користи за стандардни стакло терариум за влекачи, водоземци, мали животни, или растителни терариум.Се споредуваат со другите општи топлина подлога во сегашниот пазар, нашите топлина подлога е направен од нов греење филм кој е вметната во рампа, обезбедување на соодветна temp equably во неколку минути.Наша моќ грејачи се движат од 4 до 24 watts што ги прави исклучително економичен во функционираат.Тоа исто така може да се користи за термостат и/или во врска со дополнителен извор на топлина повисока температура видови.Спецификации : S : 4"x7" 4 watt — 1-5 Галон M : 6"x8" 8 watt — 10-20 Литри Л : 8"x12" 16 watt — 30-40 Литри XL : 8"x18" 24 вати — 50-60 Галон Карактеристики : 1. Големина : 8"x12" ; 16 W; Должина на кабелот : 6fts 2. 120 V НИ напон и Стандарден Приклучок и Без адаптер потребни 3. Лесно да се исчисти и практично да се користат 4. Обезбеди брз топло и заштеда на енергија 5. Водоотпорен и влага доказ дизајниран 6. Имајте рептил резервоар за топла без каква било штета на вашиот миленици 7. Со ова домашно милениче топлина мат, вашите миленици ќе не треба да се грижите за тоа ќе добиете ладна. 8. Погоден за : желки, змии, гуштери, Gekkonidae, мали цицачи, пајакот, роботот, итн.На собна температура 68°F(20°C), површинската температура на топлина подлога е околу 83°F(28. 3°C).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Petbank Рептил Мрази Подлога-Seedling Топлина Мат со Дигитален Термостат, Вода Резервоарот Грејач Греење Подлога за Желки/Змии/Гуштери/Жаби/Пајаци/Растение

DEN 0.00

【Надградена Верзија Дизајн】дигиталниот температура контролер е опремен со 6 прилагодливи температур�

Веста