• Новак
ZKAIAI Една страна, отворен Нормално затворен малку вентил цевка големина прилагодите (Спецификација : Други, Напон : 24VDC)

ZKAIAI Една страна, отворен Нормално затворен малку вентил цевка големина прилагодите (Спецификација : Други, Напон : 24VDC)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Стиснете вентил принцип.Магнетното малку вентил (наведени како краен случај вентил) е управувано од страна на електромагнетно електромагнетниот, која е контролирана да се отвораат и затвораат со цедење или расклатување на цревото.Среден само поминува низ црево, на други делови во вентил тело нема да дојде во контакт со хемиски корозивни медиум, само заменете го цревото, што значи дека малку вентил е повеќе поекономична од други видови на електромагнетниот вентили.Не вкрстена контаминација.Стоката се продава во оваа продавница вклучи во домаќинството, индустријата, хардвер, лична нега, канцелариски материјали и други области.Ако не постои производ што ја сакате на оваа страница, можете да внесете продавница страницата и употреба на клучни зборови(со нашиот бренд име) за да ја пребарувате.Стоката се продава во оваа продавница вклучи во домаќинството, индустријата, хардвер, лична нега, канцелариски материјали и други области.Ако не постои производ што ја сакате на оваа страница, можете да внесете продавница страницата и употреба на клучни зборови(со нашиот бренд име) за да ја пребарувате.Обемот на use Applicable да хемиски, медицински и заштита на животната средина индустрии, главно се користи во квалитетот на водата, урина, биохемија, крвни клетки анализа и отпад од течни празнење.Со развојот на модерната microfluidic индустрија, малку вентили се повеќе се користи.Разни цевка sizes I.D1mm*O. D3mm I.Д1.6mm*O. D 3.2 mm I.D1.6mm*O. D4.8mm I.D2mm*O. D4mm I.D3mm*O. D4mm I.D3mm*O. D5mm I.D3.2mm*O. D6.4mm I.D3mm*O. D6mm I.D4mm*O. D6mm I.D4mm*O. D7mm I.D5mm*O. D7mm I.D5mm*O. D8mm I.D6mm*O. D8mmother големина I. D4mm*O. D7mm.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста