• Новак
Mantova пченичен Органски италијански Тестенини Школки (Пакување од 6) - пченичен Тестенини Направени со Сите Органски Состојки Не-ГМО

Mantova пченичен Органски италијански Тестенини Школки (Пакување од 6) - пченичен Тестенини Направени со Сите Органски

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

На високо-квалитетни durum пченица користи за Mantova Органски Тестенини се одгледува во сончеви, плодна почва на Apulia во јужниот дел на Италија, за производство на жито дека е побогат со минерали, витамини и протеини.Dieticians го признае важноста на јаглехидрати во исхраната.Произведено ВО ИТАЛИЈА – Овој Автентичен италијански рецепт содржи само високо-квалитетни состојки, без конзерванси, вештачки вкусови, или преработени состојки.Тестенини, во сите негови број форми, е обединувачки линк во италијанската кујна.Тестенини, заедно со вино и маслиново масло, е, исто така, дел од голема кулинарски трилогија на Медитеранската култура.ЗДРАВА ИСХРАНА – Органски пченичен тестенини е направен со висок квалитет на растителна основа состојки и не содржат рафинирани или вештачки состојки.И покрај многу потрошувачите заблудени предрасудите во врска со јаглехидрати, експерти се согласуваат дека тестенини не е гоење, туку вкусна и многу здрава дел на добро балансирана исхрана.Најдобрите италијански тестенини е направен од durum пченица, кој стана синоним за вкус, квалитет, добрина, хранлива вредност, и огромни извор на енергија.За правилно да се готви тестенини, донесе вода да се вари, додадете сол, оставете ја водата да се врати на вриење (солени водата е потребно подолго време да се вари), а потоа додадете тестенини.Еднаш готви, на тестенини треба да се затегнати, sauced, и се служи.Или, додадете протеини за дополнителен поттик.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста