• Новак
2120pcs Изолирани Кабелот Pin Крајот Терминал Комплет Наместен Бакарна Жица Crimp Конектор Ferrule 22-5 AWG со Пластична Кутија за Чување

2120pcs Изолирани Кабелот Pin Крајот Терминал Комплет Наместен Бакарна Жица Crimp Конектор Ferrule 22-5 AWG со Пластична

Оценка на стоката:
DEN 585.36

Достапност
Производот е достапен

ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : Бакар ferrule терминали широко се користи во жица конекција, и има многу предности во пламен retardant, изолација, заштита на животната средина,Овие терминали може да се примени за да се гаражи, авто electricians, механика, работилници и др.ЛЕСНО ДА се НОСАТ : жица ferrules crimping терминали добро спакувани и избрани во resealable транспарентна пластична кутија за лесно носење и чување.ДОБАР КВАЛИТЕТ : Жица ferrule конектори донесува квалитет бакар, не месинг, позлата калај процес, проводници подобро, Ro HS согласност, и овие crimp терминал конектори не се произведуваат токсични и штетни материи.ПРАКТИЧНА настава : се Користи crimper plier додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во рамките на терминалот, а повеќе практично да ги користат.ПАКЕТ : кабелот pin крајот терминал група содржи многу големината на краевите од 22 AWG да 5 AWG во различни бои, кои ги покриваат речиси сите обични употреба.Карактеристики : Материјал : пластични и метални оближена со бакар Тип и Количина : E0508 22 AWG 0.5mm2(Портокал)X 200pcs E0508 22 AWG 0.5mm2(Бела)X 200pcs E1008 18 AWG 1.0mm2(Жолта)X 200pcs E1008 18 AWG 1.0mm2(Црвено)X 200pcs E1510 16 AWG 1.5mm2(Црвено)X 200pcs E1510 16 AWG 1.5mm2(Црна)X 200pcs E2508 14 AWG 2.5mm2(Црвено)X 150pcs E2508 14 AWG 2.5mm2(Сина)X 150pcs E7508 20 AWG 0.75mm2(Сина)X 100pcs E7508 20 AWG 0.75mm2(Зелени)X 100pcs E7508 20 AWG 0.75mm2(Жолта)X 100pcs E7508 20 AWG 0.75mm2(Црвено)X 100pcs E7508 20 AWG 0.75mm2(Бела)X 100pcs E7508 20 AWG 0.75mm2(Црна)X 100pcs E16-12 5 AWG 16mm2(Зелени)X 10pcs E16-12 5 AWG 16mm2(Црвено)X 10pcs Кутија Големина : 19.5*13*3.5 cm/7.67*5.11*1.37 во Пакетот Вклучува : 2120pcs x Терминали.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста