• Новак
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ZUSA-PC-1734 304 од не 'Рѓосувачки Челик Распоред 40 Цевка Брадавица Навој на Едниот Крај, 3/4 NPT, 3 Долго

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ZUSA-PC-1734 304 од не 'Рѓосувачки Челик Распоред 40 Цевка Брадавица Навој на Едниот Крај, 3/4 NPT, 3

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки Челик; Распоред Распоред на 40; Стил : Цевка Брадавица; Тема : Навој на Едниот Крај; Пред-Применета Тема Пломби : PTFE Тема Пломби.Цевка Големина : 3/4"; Конец Тип : NPT; Должина : 3".Конекција : 3/4" NPT Машки; Поврзување Б : 3/4" Задник Заварување; Изградба : Заварени.Работен Притисок : 150 psi.Спецификации се Сретна : ASTM A733, ASTM A312, ANSI/ASME Б1.20.1. Машки теми на овие приклучоци се пред-се применува PTFE тема пломби за екстра течење заштита.Распоред 40 брадавиците се добро прилагодени за низок до среден притисок апликации. 304 Нерѓосувачки Челик има многу добра отпорност на корозија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста