• Новак
Прскање Печати за 2007-2020 Тундра & Sequoia Сет на Четири со Клипови & Алатка (Фендер Облоги, Престилки, Штитови, Поздравниот Чувари, Здолништа, Чувари, Фоки, Прскање Печати)

Прскање Печати за 2007-2020 Тундра & Sequoia Сет на Четири со Клипови & Алатка (Фендер Облоги, Престилки, Штитови, Поздравниот

Оценка на стоката:
DEN 1022.40

Достапност
Производот е достапен

Произведено Во САД! 75% Попуст!.Со Слободен Задржување Клипови!.Гарантира Одговара!.Висок Квалитет На Трајни Време & Сол Доказ Гума!.Ова е сет на 4 фендер облоги, здолништа, престилки, поздравниот чувари, или "прскање печати" за вашиот 2007-2020 Тојота Тундра & Sequoia.Овие се гумени престилки или здолништа кои одат меѓу задниот дел на тркалото добро и рамката пред и по шокови зад предните тркала.Постојат 4 на секој Тундра & Sequoia.На секоја страна, има еден од овие чувари пред и зад шок.Важно е да се имаат сите 4 од нив во место како тие се од голема важност за одржување на јавните вода и остатоци од опфаќа моторот и на тој начин алтернатор, итн.Ние со гордост производство на овие и на локално ниво во Колорадо, па тие се 100% произведено Во САД, и ние ги продаваат за половина од цената на дилери со повисок квалитет гума.Тојота ги продава овие од $45-$65 секој.Купи од нас, да се добие повисок квалитет гума, и поддршка на направени во САД мал бизнис.Ние продаваме секое парче поединечно, да ви понудат сет на сите 4, и вклучуваат клипови и некој клип отстранување алатка со секоја цел за СЛОБОДНИ! (Продавач пријава до $5.50 секој.Уф.) Answer : ___________________________ Note : Задното десно и лево од овие се исти дел на 2007-2019 Tundras.Само цел два, или две доаѓаат во нашата група.Answer : ___________________________ Note : Заменува ОЕМ дел броеви : 53737-0 C030, 53736-0 C030, и 53739-0 C020 на сите модели.Овие делови се вклопуваат : 2007 Тундра, 2008 Тундра, 2009 Тундра, 2010 Тундра, 2011 Тундра, 2012 Тундра, 2013 Тундра, 2014 Тундра, 2015 Тундра, 2016 Година Тундра, 2017 Тундра, 2018 Тундра, 2019 Тундра, 2020 Тундра.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста