• Новак
AstroAI Дигитални Менгеме Метар 2000 Точки, Multimeter Amp Метар со Авто кои се Движат; Мерки Тестер на Напон, АС Струја, Отпор, Континуитет; Тестови Диоди

AstroAI Дигитални Менгеме Метар 2000 Точки, Multimeter Amp Метар со Авто кои се Движат; Мерки Тестер на Напон, АС Струја,

Оценка на стоката:
DEN 551.76

Достапност
Производот е достапен

2000 БРОИ МЕНГЕМЕ МЕТАР : Проверете ја нашата ВИДЕО на левата страна и да брз турнеја на Astro AI Multimeter!ТЕСТ ШИРОК СПЕКТАР на мерки, вклучувајќи AC/DC Напон, АС Струја, Отпор, Континуитет; исто Така Тестови Диоди.АВТОМАТСКО ИСКЛУЧУВАЊЕ БЕЗБЕДНО : На amp метар на земање на примерок брзина од 2 пати во секунда; Ако метар не е во функција за 15 минути,тоа ќе го исклучи автоматски.Auto off conserves батеријата и го зголемува животниот век на вашиот multimeter.УДОБЕН КАРАКТЕРИСТИКИ : Вклучени Податоци Задржете / Max Чекање и Голем, Дигитални LCD Дисплеј, и Екстра Голем Стегач направи за лесна употреба додека сте на работа; индикација за слаба Батерија држи несакани изненадувања во заливот, па никогаш не случајно се кандидира надвор од сок.БЕЗБЕДНОСТ ФУНКЦИЈА : Трансформатор Вилици ги собереш AC Струја тече низ диригент, зголемување на безбедноста, со истовремено подобрување на оваа Multimeter е способности.ЛЕСНО CARRING И ИЗДРЖЛИВИ : Комерцијална подесувањата каде што тоа може да се справи со барањата на долг работен ден, од трајни надворешноста на широк спектар на тешки - должност функции.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста