• Новак
Artemide Gople Класичен 22W E26 120V Бакар Табела Светилка

Artemide Gople Класичен 22W E26 120V Бакар Табела Светилка

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Diffuser во handblown стакло.Светилка Моќ : 22 W E26/A19. Светилка тип : LED-Т (Не Интегрирани) САМО.Контрола тип : DIMMABLE (и На Мозок).Потрошувачка на енергија : 22 W.Artemide Gople Класичен Табела Светилка.Gople Светилка е најнов производ во воспоставената соработка помеѓу Artemide и Bjarke Ingels Група.Gople е направена на таблета форма, стакло е разнесени според древниот Венецијански техники во Murano.Обликот на чашата му помага на светлината за да се таложи мека сјај во текот, и создавање на топол амбиент.Спецификации : Дизајн Со Bjarke Ingels Group Colors & Бои : : Транспарентна (Diffuser) & Бакар (Искачување) & Chrome (База & Матични) Diffuser во handblown glass Stem & база во хром metal Lamp тип : LED-Т (Не Интегрирани) ONLYLamp Моќ : 22 W E26/A19 Светилка Вклучени : No Control тип : DIMMABLE (и На Мозок)Влезен Напон : 120 VPower потрошувачка : 22 WBallast : N/A.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста