• Новак
Revelbunny Рузмарин Миризливи Свеќи Подарок Сет, Природни Соја Восок од Свеќи со Дева Марија Модели, Долготрајни Ароматерапијата Свеќа за Божиќ Подароци, Верски Молитв?

Revelbunny Рузмарин Миризливи Свеќи Подарок Сет, Природни Соја Восок од Свеќи со Дева Марија Модели, Долготрајни Ароматерапијата

Оценка на стоката:
DEN 1555.20

Достапност
Производот е достапен

Убава, Практично, и Инспиративни : Секоја соба во вашиот дом може да биде подобрена со додавање на некои убави candelight и инспиративни, позитивен Христијански украси.Овие миризливи молитва свеќи ќе донесе охрабрување и светлина за вас, кога ќе се подложи на лоши работи.Природен и Свеж Рузмарин Свеќа : ќе го изразат мириси кои се богати, слатка, uplifting, релаксирачки.Совршено донесе топол, пријатен, смирувачки вибрации во вашиот дом.Помага да се зголеми расположението, смири напнатоста, го намалите стресот.Безбедно и Еко-Пријателски : Овие дева марија миризливи свеќи се изработени од еко-пријателски чиста соја восок дека извлечени директно од соја, се меша со високо рафинирани на мирисни масла во совршена комбинација. 100% олово-слободен памук фитил произведува нема црн чад, безопасни за човечкото тело и животната средина.Долготрајни Време : Секој стаклена тегла свеќа е (6.5 oz) 185g.Просечната горење време е 32-35 часа.Создавање на расположение, подобрување на атмосфери, релаксација за вас.Скратете го фитили за да им помогне рамномерно изгори и да се зголеми горење време.Совршен Подарок Сет : Revelbunny ароматерапијата свеќа подарок собата доаѓа со богата со мириси и исклучителен подарок кутија го прави прекрасен подарок за да ја искажете вашата љубов и грижа за вашето семејство, пријатели.Соодветни за Денот на Мајката, Hanukkah, молитва и разни верски собири и забави.Ние нудиме целосна наплата & се враќа, ако постои било каков проблем по приемот на производот.Ве молиме купувачите со леснотија.Карактеристики : Природен и Свеж Мирис на Рузмарин : На ароми не е само чист воздух, но исто така и ублажување на анксиозноста и депресијата, се опуштите вашето тело и дух, да се подобри спиењето квалитет, олеснување на несоница.Безбедно и Еко-Пријателски : 100% соја восок обезбедува чиста гори свеќа, оваа миризлива свеќа е направена со природно biodegradable и еко-пријателски чиста соја восок.Спецификација : Мирис : Rosemary Size : 2.6"x 3" (6.5 oz/185g)Горење Време : 35+ часови по votive candle Color : Blue Material : Стакло, Соја Wax Package : 3 PCS миризлива свеќа, спакувани во подарок box Warm Совети : 1. Запали свеќа во рамките на очите за да се спречи огнот.2. Да се чува вон дофат на деца и домашни миленици.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста