• Новак
WL ROSEWELL Миризливи Свеќи, Сите Природни Соја Восок Ароматерапијата Свеќи со Етерични Масла во Стаклена Тегла Чисти Патување Свеќи за Јога

WL ROSEWELL Миризливи Свеќи, Сите Природни Соја Восок Ароматерапијата Свеќи со Етерични Масла во Стаклена Тегла Чисти Патување

Оценка на стоката:
DEN 2400.00

Достапност
Производот е достапен

1:Нашите свеќи се фокусира на квалитетот во текот на блицот.Ние ги ограничуваме нашите дизајн, па како да се вклопи во вашиот начин на живот inconspicuously и да се фокусира на подобрување на која било област со природни мириси, горење за околу 20 часа. 2:Место citronella свеќа во вашиот двор, ратан јадење, градинарство, излети, кампот, семејството reunions внатре или надвор од вашата домашна за да спречите опасности и да уживате во една мирна ноќ. 3:Направени со користење на олово-слободен памук, фитили и премиум, мека, високо-софистициран парфем-одделение на мирисни масла и чиста соја восок да ви донесе biodegradable и еко-пријателски производи кои ќе ви даде чисти горат и долготрајни часа на ароматични блаженство.Paraben и без суровост. 4:Оваа миризливи свеќи е без чад и ефикасно ги штити вашиот дом од тоа да биде зафатен од штетните гасови.Нејзината капе помалку функција обезбедува чиста горење и беспрекорен околина. 5:ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - Ние веруваме дека ќе ви се љубовта нашите свеќи.Ако за било која причина, ние сме во ред,Ние сакаме да ги слушнат директно од вас во надеж дека ќе се прави сигурни дека клиентот е секогаш задоволни. 1: свеќи во просек имаат горат време од 20 часа, доколку се грижеше за правилно.Еве неколку совети како да го добиете најмногу од вашиот Свеќа. 2:Секогаш светлина вашиот свеќа за 2-3 часа во текот на првиот горат сесија (до восок достигне рабовите на брод) за да се создаде уште гори и долга-трајни свеќа. 3:Да се зачува мирис, не изгори вашиот свеќа за повеќе од 5-6 часа на време. 4:Пред секоја гори, скратите фитил да 1/8" за да се избегне црн чад, остатоци, и тунелирање. 5:Секогаш отстранете фитил остатоци пред осветлување. 6:Ако фитил бара центрирање, readjust до центар (само кога свеќа е темно). 7:Овозможи свеќа да solidify пред relighting. 8:Секогаш гори и на рамна, стабилна, огноотпорни површина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста