• Новак
Супа сад, Јапонски Стил Cerami 9 Инчен Керамички Мешање Чаши Црно Sevres Порцелански Сад Креативни Прибор за јадење Dinnerware со Јапонски Ретро Стил Ramen Салата, Супа, Овошје Са

Супа сад, Јапонски Стил Cerami 9 Инчен Керамички Мешање Чаши Црно Sevres Порцелански Сад Креативни Прибор за јадење Dinnerware

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Голем Капацитет : супа од сад, широк и длабок.функционира како двете сад или чинија, Со многу простор за резервни да се промешува.Идеален за појадок!.Мулти Користење : Уживајте во Храната и Јадења : Пченица/Тестенини/сладолед/Udon/Овес/Јзо/Натопи/Овошје/Мешање.Дополнителна помош за пикник, печење, семејството партија.ГОЛЕМИНА : Мерки во 9. 5cm високи,23. 8cm дијаметар, 9 инчи.ЛЕСНО РЕДЕЊЕ : Комбинирање на функционалноста, квалитетот и презентација, ова керамички oventotable сад е специјално дизајниран за ергономски сметководствената вредност и лесно редење.МИКРОБРАНОВА БЕЗБЕДНО : Секој сад е страна фрлени.Нема две чаши некогаш ќе биде иста и мали несовршености ќе се разликуваат.Безбедно за употреба во микробранова печка и машина за миење на садови.Овие чинии може да се пластовидно да простор за заштеда на енергија и се совршени housewares.Нашите производи се costeffective, а вие често може да се купи добар квалитет производи по многу евтини цени.Ако логистика е бавен, ве молиме да бидете трпеливи и да не контактирате на време.ПРОИЗВОД INFORMATIONColor : Black Nontoxic : Yes Lead слободни : Yes Style : Japanese Material : Ceramic Technology : Обоени glaze Size на сад : 9. 5cm високи,23. 8cm дијаметар, 9 inch Suit : Рерна,фрижидер,sterilizer,машина за миење садови,microwave NOTE : Избегнувајте користење на силна киселина вода за перење; Избегнувајте користење помеѓу екстремно ладни и топли; нула може да се полира со паста за заби; не чисти од челична волна за да се избегне гребење; Ако чисти со машина за миење садови, тој треба да ја има функцијата на чистење кина и кристално; Ако постоечките неколку мали конкавна дупки, балон или темно место,тоа' s нормално во керамички производи на тој начин it' s not квалитет проблем, Бидејќи тие не се справува, бидете сигурни да се почека до храна има ладење и може да се одржи удобно; Керамички чинии се рачно изработени и секој од нив е уникатен!Мали варијации во боја и модел се да се очекува.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста