• Новак
TYZK Електрични Потопна Пумпа 12V Подводните Вода DC Пумпа, Camper Motorhome Проток Кит Пумпа, 1000L/H 5M Трајни Инженеринг Пумпа Sump Пумпа

TYZK Електрични Потопна Пумпа 12V Подводните Вода DC Пумпа, Camper Motorhome Проток Кит Пумпа, 1000L/H 5M Трајни Инженеринг

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Направени од издржлив и практични за употреба, се Користи вода од чешма, подземната вода, вода течности.Постојано работи во животот повеќе од 2000 часа, Тоа може да се користи за капење, водата, растенијата, промена на резервоарот за вода, вода за дупчење слот.Оваа вода се пумпа е нуркање пумпа и четка пумпа за вода, мала бучава, Тоа може да биде поврзан со автомобил напојување, лесно да се движите.Може да се широко се користат во канализационен земање на мостри, голем проток на течноста за пренос и ниско ниво на бучава на работното место;.Големи и супер голем аквариум, мал базен, резервоар пополнување вода, фонтани, и други цели.Вода температура : -20 ° C ~ 60 ° CHumidity : 45% до 90%Макс вода глава : 5m Max проток : 1000 L/HCable боја : black Weight : 195g No оптоварување тековната : 0.5 A или less Load струја : 1.9 ANoise : 45d B MAXPackage Содржина : 1x 12 V Подводните Pump Note : 1. Ова е производ со рефлукс вентил дизајн. 2. Моторот се уште не престане да работи, дури и вода штекер е блокиран, но рефлукс вентил ќе се отвори и вода циркулира во пумпа во таа ситуација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста