• Новак
Место Вежба за 90 Степени во 2-12mm Chamfer Мелница Stub Почетна Локација Центар за Малку CNC Рутер Малку Мелење Машина Крајот Мелница од LIUSI JUNST (Боја : 10xD10x75Lx90Degree)

Место Вежба за 90 Степени во 2-12mm Chamfer Мелница Stub Почетна Локација Центар за Малку CNC Рутер Малку Мелење Машина

Оценка на стоката:
DEN 1644.96

Достапност
Производот е достапен

Тип : На Самото Место Вежба.Материјал : Волфрам.Примена : забележување на т.н " и центрирање работата на NC и CNC машина алатки.Погоден за употреба на челици, од нерѓосувачки челик, од леано железо, пластика, месинг.Место Вежба 1pc 90 Степени 2-12mm Chamfer Мелница Chamfer Рутер Малку CNC Мелење Машина Фиксна Точка Вежба Малку Крајот Mill Features : 1. Е серија за обработка на животната средина, наменета за професионални chamfering алатка.2.единствен, еден-парче дизајн, остатоци може да се chamfered во процесот на генерирање на повеќе погодно падне.3.Повеќе пригоден начин за заштита на алатката може да се полира без истовар.4.Тоа може да се обработи сите типови на меки или блек метал.Спецификација : Тип : на самото Место Drill Material : Волфрам Степени : 90 Application : забележување на т.н " и центрирање работата на NC и CNC машина алатки.Погоден за употреба на челици, од нерѓосувачки челик, од леано железо, пластика, месинг.Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.Пакет Вклучувајќи : 1pc Chamfer Крајот Mill Dear клиент : Здраво, со цел да се направи вашата шопинг повеќе пријатно, ние обезбеди 365 дена на услугата.Ако имате било какви прашања, можете да се консултирате со нашата служба за корисници и ќе ви одговори што е можно поскоро.Ви благодариме за читање.Ви благодариме!.

Декларирани спецификации

Type:
Spot Drill
Material:
Tungsten
Degrees:
90
Application:
Spotting and centering work on NC and CNC machine tools. Suitable for use on steels, stainless steel, cast iron, plastic, brass.
Please allow 1-3mm errors due to manual measurement. :
Item color displayed in photos may be showing slightly different on your computer monitor since monitors are not calibrated same. :
Package Including:
1pc Chamfer End Mill :
Dear customer:
Hello, in order to make your shopping more enjoyable, we provide 365 days of service. If you have any questions, you can consult our customer service and will answer you as soon as possible. Thank you for reading. Thanks!

Комплементите на стоката

Веста