• Новак
Магнат 2182 Спирала MicroGrain Солидна Карбид Рутер Бит - Надолу Се Намали; 5/8 Сечење Дијаметар

Магнат 2182 Спирала MicroGrain Солидна Карбид Рутер Бит - Надолу Се Намали; 5/8 Сечење Дијаметар

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

3 Flute, Десно-Страна ; Долу Се Намали; 5/8" Сечење Дијаметар; 1-5/8" Сечење Должина; 3-1/2" Целокупната Должина. 5/8" Месо Тело Со Дијаметар.Оваа micrograin солидна карбид спирала малку е дизајниран за високото се хранат стапка, исклучително мазна завршница на природни шуми и човекот направени композити.Во случај малку не доаѓаат со брзина на табелата.Може да се обидете следниве предлог.Ова е само водич за да започнете, резултатот најверојатно ќе варира поради сорти на работ и материјал цврстина : Кандидира 24,000 rpm максимум за 1" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 18,000 вртежи во минута максимум за 1-1/4" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 16,000 вртежи во минута максимум за 2-1/4" да 2-1/2" вкупно дијаметар рутер битови; Кандидира 12,000 вртежи во минута максимум за 3" да се 3-1/2" вкупно дијаметар рутер битови; Забелешка : Еден до намалување на спирала малку се користи кога нагорна чип отстранување и добар финиш на дното се потребни.Кога користите една до намалување на спирала малку, чип отстранување е оптимизиран, но адекватна задржете е исто така потребен.Долу-намалување на спирала малку се користи кога надолен чип отстранување и добар финиш на врвот се потребни.Долу-намалување на спирала малку обезбедува надолен притисок врз материјал и остава одличен финиш на врвот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста