• Новак
Првото Поле Marinara Сос Џерси Свежи Домати од NJDA Глутен Слободни 25 мл Пакување од 2

Првото Поле Marinara Сос Џерси Свежи Домати од NJDA Глутен Слободни 25 мл Пакување од 2

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Заверена : 100% Џерси Свежи домати од NJDA.Не пченка сируп, домат paste, или било концентрати или да се додаде вкусови.Овие светла, богат вкус на домати се подеднакво дома во сад за сос, на врвот на пица, или варен во се што си планирал вечерва.Ако сте го прави многу сос, тоа е да на домати за вас!Unseasoned, тоа е подготвен да оди, за сите на вашите рецепти.Не пченка сируп, домат paste, или било концентрати или да се додаде вкусови.Овие се исто како и нашите Мелени Домати, но со еден допир на вистински василиј.Spicier и повеќе робусни од нашите Оригинални!Печено ketchup е направен со светли, лозаро-зрела домати одгледувани од доверлив земјоделците токму тука, во нашиот дом држава Њу Џерси, кои се simmered заедно со печени пиперки и лук со еден допир на меласа.На домати, исто така може да се подели и да се замрзне без разлика за мерење што се користи најмногу во вашата домашна кујна!.Направени со : Направен со лозаро-зрела Њу Џерси домати и сите природни состојки. 28oz на чиста лозаро-зрела домати со еден допир на сол, спакувани во BPA-free може.Литургија варени во мали серии за да ја задржи секој малку на свеж домат вкус, и го направи со половина од количината на шеќер и сол како што повеќето брендови на ketchup!.Литургија варени во мали серии за да ја задржи секој малку на свеж домат вкус, и го направи со половина од количината на шеќер и сол како што повеќето брендови на ketchup!.Одговорен Извори : Домати се извори од нивните семејни фарми и други зачини и шеќерите се одгледани и собрани во U.Како да го користите : Шпагети ноќ само што влегов во целина многу полесно (и повеќе вкусни) благодарение на овој сос спакувани во шпицот на свежина.Направени со екстра девственото маслиново масло и само еден допир на леќата, овој класичен и светли marinara е подготвена за вашите омилени тестенини, до врвот домашна пица, или да го користите во вашиот familys рецепти.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста