• Новак
Samyang 35 мм Т1.5 VDSLR II Прирачник се Фокусира Видео Објектив за Sony E-Планината Камера

Samyang 35 мм Т1.5 VDSLR II Прирачник се Фокусира Видео Објектив за Sony E-Планината Камера

Оценка на стоката:
DEN 13192.32

Достапност
Производот е достапен

Брзо Т1.5 отворот го прави овој објектив одлична за слаба светлина и плитки длабочина на полето.Фокусот и отворот за контрола на прстени функција индустриски стандард gearing.Карактеристики на најновата генерација мулти-слој анти-одраз ултра мулти-слој (UMC) за да се намали светкаат и ghosting.Дизајниран за dslr фото Видео Снимање. 10 елементи во 12 групи, вклучувајќи еден хибрид aspherical објективот.На Samyang 35mm Т1.5 Леќа со насочена, прирачник се фокусира и отворот за контрола на прстени, е оптимизиран за дигитални кинематографија.Отворот прстен е "де-кликнале" за непречено ирис повлекува, и длабочина на полето ознаки обезбеди суштински помош за да го фокусираат pullers.Optically, овој објектив е идентична со Samyang 35mm f/1.4, кој е познат по своите одлични острина, контраст и bokeh.Хибрид aspherical објективот и мулти-слој на кожата произведуваат остро дефинирани слики со минимум светкаат и ghosting.Постои мала vignetting во Т1.5 на целосна рамка сензори но овој е речиси не existant од T2.0, и APS-C или MFT сензори ќе веројатно никогаш не го види тоа.На 35mm објектив се фокусира како блиски, како 12" (30.48 cm) од леќа.Со бајонет планината, petal-тип на леќа худ е исто така вклучени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста