• Новак
Сахара Морнар Виткање Лопата, Лопата Лопата за Копање, Кампување Лопата Виткање Multitool на Кампување Essentials, Мини Свитлива Лопата Работа како Backpacking Trowel со Висок Јагле?

Сахара Морнар Виткање Лопата, Лопата Лопата за Копање, Кампување Лопата Виткање Multitool на Кампување Essentials, Мини

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Висок Јаглероден Челик Материјал : Оваа количка лопата е направен со 50# тешки јаглероден челик, таа се уште може да работи добро, дури и во повеќето солиден средина.Со едноставен 3 пати дизајн, овој флексибилен воена лопата е лесно доволно да го користите за долго време со practicability, функционалноста и безбедноста во него.Мултифункционален Опстанок Лопата : мини лопата се дизајнирани и произведени за надворешна спортски и љубители на градинарството ентузијасти.Тоа е исто така одличен придружник за кампување авантури како entrenching алатка.Компактен & Преносни : Работи како лопата за копање, тоа служи како компактна алатка и може да се вклопат во 7.2×11 инчен сметководствена торбичка со само 2.1 фунти на тежината.Овој преклопен лопата има идеална големина за да се чуваат во вашиот автомобил, кампување торба, градина барака, итн.Со футрола и јамка вклучени, тоа е пренослив за да биде прикачена на појас или bookbag, како и.Ергономија Триаголен Рачка : Кој триаголен се справи со комплет, оваа рака лопата е трудо-заштеда, против пролизгување и лесен за употреба.Голем земи се справи со мечки се прошири областа на сила и овозможува задржување на лопата удобно без рака или зглоб замор.Добра Услуга : Сахара Морнар ветувања за да ви овозможи со високо-квалитетни производи и одличен пост-продажбата на услугата.Ве молиме контактирајте со нас преку е-маил ако имате било какви прашања.Квалитетот е обезбеден и сите прашања ќе се одговори во рок од 24 часа.Лопата е апсолутна кампување од суштинско значење и јасен знак на вистински ентузијаст.Многу кампување задачи се трансформира ако вистинската алатка е достапна.Relighting на камперски оган е многу полесно ако користите лопата да рамномерно се шири на јаглен околу огнот сајт, и лопата е многу корисно за stoke и extinguishes пожарот.Вистински adventurists кои камп година треба да се разгледа сите временски лопата како централни и суштински дел од нивната алатка пак, особено оние кампување на нивните сопствени.Лопата е апсолутна кампување од суштинско значење и јасен знак на вистински ентузијаст.Многу кампување задачи се трансформира ако вистинската алатка е достапна.Relighting на камперски оган е многу полесно ако користите лопата да рамномерно се шири на јаглен околу огнот сајт, и лопата е многу корисно за stoke и extinguishes пожарот.Вистински adventurists кои камп година треба да се разгледа сите временски лопата како централни и суштински дел од нивната алатка пак, особено оние кампување на нивните сопствени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста