• Новак
Од Budokan Токио Fm 1982

Од Budokan Токио Fm 1982

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Две Цд-А.Јапонија беше на англиски новиот бран бенд формиран во Лондон, во 1974 година од страна на Дејвид Sylvian (вокал, гитара, тастатури), Стив Jansen (тапани), Ричард Барбиери (ви) и Мик Karn (бас гитара).Тие започна како глам рок-инспириран бенд, но развиена нивниот звук да се приклучи на електронската музика и уметност рок влијанија, на крајот да стане влијание на 1980-тите Нова Романтична сцена во велика БРИТАНИЈА, иако бендот себе не беа дел од неа.Овој сет беше снимен во Budokan, Токио во декември 1982 година и беше нивниот петти од последното покажуваат на тоа патување.Бендот имаше станат пријатели со Жолта Магија Оркестар кој им се приклучи на некои изведби, тука - "Бамбус Музика" е дует кој Akiko Yano, и Земајќи "Острови Во Африка" карактеристики Yukihiro Takahashi.Ryuichi Sakamoto, исто така, игра за оние песни.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста