• Новак
ZeeVee HDb2540-DT ZeeVee HDb25240 DT 4 Канал HDbridge 2000 Серија Енкодер/Modulator -720p

ZeeVee HDb2540-DT ZeeVee HDb25240 DT 4 Канал HDbridge 2000 Серија Енкодер/Modulator -720p

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Encodes четири HD канали или извори директно во приватни канали кои може да биде примен од страна на неограничен број на HDTV прикажува.Encodes 4 DIN видео извори од Direc TV H25 примачите во 4 Дигитален HD канали на 2 QAM RF Фреквенции со затворени captioning за поддршка.Вклучува бесплатно дополнителни уредувачки канал со Zv Show да конвертирате видео клипот во посебен канал за да ви овозможат да се игра реклами, ажурирање на менито промоции, или да користите како digital signage на било на екранот.Вклучува Zee Vee Итни Alert Систем (ЕАС) дека така можете да се поврзете во компатибилен национално или локално сигнализација системи.Може да се комбинира со дополнителни единици за поддршка на преку 100 канали, за да се неограничен број на прикажува.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста