• Новак
TKSE Ласерски Engraver, 60W Ласерско Гравирање Машина, Око за Заштита Фиксен Фокус Гравирање, Ласерски Engraver Целосна Метална Структура Гравирање Машина за Сечење на Дрво, М?

TKSE Ласерски Engraver, 60W Ласерско Гравирање Машина, Око за Заштита Фиксен Фокус Гравирање, Ласерски Engraver Целосна

Оценка на стоката:
DEN 8879.76

Достапност
Производот е достапен

【60 W единствена точка на компресија ласерски】S6 про користи најновата 5.5 W диоди место компресија ласер.Тоа е ултра-фини плоштадот ласерски фокус, и неговото сечење пенетрација и прецизноста се два пати на обичните ласери.Дури и во областа на самото место компресија ласери, S6 pro има пофини гравирање знаци и посилни сечење и пенетрација способности.Тоа може да се намали 10мм дебели дрвени табли и engrave керамика и метал, што е речиси надвор ефект на 60 W CO2 ласер. 【Брзо фиксен фокус дизајн ако тоа не е инсталиран, треба да носат заштитни очила. 3.Деца под 14 години се забранува користење на овој производ.Деца над 14 години треба возрасни надзор. 4.Не се применуваат на ласерски директно да било specular одраз објект, што може да предизвика повреда или горат ласерски на организаторот.Пакување листа : 1 x x x x x оската собрание 2 x x x x x профил 2 x Y профил 1 x кутијата за Контрола собрание 3 x Поддршка нозе 1 x Ласерски собрание 1 x 12 V 5 A адаптер 1 x кабелот за Напојување 1 x USB кабел Чекор 1-5 Завртка инсталација на пакетот 2 x Појаси 1 x Т-облик М5 хексагонални штекер шрафцигер 1 x L-облик М4 хексагонални штекер шрафцигер 1 x L-облик М3 хексагонални штекер шрафцигер 1 x 8-10мм завртка клуч 10 x Врски 1 x Четка 1 x Ласерски очила 2 x Дебелина 3мм 10x10cm мали дрво чипови 1 x А4 Големина челик десктоп заштита подлога.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста