• Новак
Мини Сите во Еден Печурки Растат Торба

Мини Сите во Еден Печурки Растат Торба

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Целосно Хидрирани и Sterilized Подготвени да Inoculate.Целата Растечкиот Процес е Само Содржани.Нема потреба да се префрлите супстрати.Лесен за Употреба и Удобен Големина Торба.Одлично за Лични Расте, Тест Расте или да Купите Повеќе Кеси за Поголеми Расте.Авто Исцелување Вбризгување на Пристаништето и .2 Micron Филтер Печ на Печурки Растат Торба.Сето ова во Еден Расте Торба тежи од 1,5 кг.и е еднаков на 1.5 quarts во супстрат.За ваша погодност Надвор Расте ДОО има направено сите во еден ѓубрива базирани печурки растат торба решение за поедноставување на гурманските печурки одгледување процес.Сето ова во еден расте торба има две различни слоеви на супстрати и не е потребно за пренос на супстрати за различни кеси или тави што се намалуваат шансите за контаминација.Мини сите во еден расте торба е коњ ѓубрива на основа за сите измет љубов гастрономски видови печурки.Целосно хидрирани и sterilized со пет-micron филтер печ и лекување на горивото порта.Едноставно inoculate на ' рж бери слој на супстрат со 2-5 кз на вашиот омилен гастрономски печурки спори решение.Ќе мора да обезбеди на свој гастрономски печурки култура како ниеден е предвидено.Оваа продажба е за една кеса на sterilized супстрат само.По инокулација дозволете им на вашите сите во една торба да колонизираат во соба temps за 4-6 недели додека вашиот прв рамна на печурки.Мешање на кеса еднаш по 50% колонизација е по избор и може да се намали колонизација пати.Овие кеси се одржи од 1,5 килограми супстрат (околу 1,5 quarts на супстрат).Инструкции се вклучени.Оваа печурка расте торба е одлично за почетници и професионалци!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста