• Новак
CellSlip Сигнал Блокирање На Мобилен Телефон Осигурување (Сини)

CellSlip Сигнал Блокирање На Мобилен Телефон Осигурување (Сини)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

#1 премногу да помогне да се спречи расеан возење и прилагодување 99% од сите паметни телефони.Блокови сите дојдовни и појдовни мобилен сигнал.Обезбедува физичка бариера помага на корисниците да се спротивстави на поривот постојано да се информирате за нивните телефон.Сите пропуштени текстуални пораки, voicemails и стан известувања се доставуваат и мобилен сигнал се врати за неколку моменти по телефон е отстранет.Не влијае врз животниот век на батеријата.Cell Slip е животот за заштеда на производ со цел да се намали расеан возење.Кога телефонот е внатре Cell Slip, сите мобилен сигнал е блокиран со RFID блокирање материјал овозможувајќи му на возачот да се фокусира на патот и да не нивниот телефон.Со физичка бариера помеѓу возачот и нивниот телефон, телефонот е надвор од очите и навистина да ги елиминира сите телефонски одвлекување на вниманието.Cell Slip се вклопува во 99% од сите паметни телефони и не влијае врз животниот век на батеријата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста