• Новак
Petbank Соларна Пумпа за Фонтана, 3W Соларни Птица Бања Фонтани, Соларни Фонтана со LED Светло за Птичјиот Бања, 7 Различни Млазници, за Тоне, Риба Резервоарот, Градина, Црн

Petbank Соларна Пумпа за Фонтана, 3W Соларни Птица Бања Фонтани, Соларни Фонтана со LED Светло за Птичјиот Бања, 7 Различни

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

【Еко Пријателски】Соларни фонтана за птичјиот бања користи 3 W висок квалитет на соларни панели, кои може да се кандидира автоматски под директна сончева светлина во само 3 секунди.Опремени со 4 одредување прачки може да се спречи фонтаната се движат по случаен избор или одлевање на водата надвор од бања, па нема вода, се потроши. 【Енергија Складирање】На птица вани за отворено е вграден во 1500m A високи перформанси литиум батерија.Соларен панел ќе полнење на батерија зачувување енергија кога светлото интензитет е поголем од 20000 LX.Батеријата овозможува 6 шарени LED светлата да се запали во текот на ноќта, и RGB боја автоматско циклус поставка ќе го прави вашиот ноќта поубаво. 【7 Различни Млазници】Соларна пумпа за вода може да ги исполни вашите различните барања за висина или обликот на водата колона, и може да биде заменет по волја.Спреј висина е 40-60cm според интензитетот на сончевата светлина, која може да ви донесе убави и интересни градина живот. 【Автоматски Напојување-исклучување на Заштита】сончевиот лебди пумпа за вода е автоматски напојување-исклучување на заштита на функцијата.Фонтаната пумпа автоматски ќе престане да работи после тоа остава вода, така продолжување на неговата служба за живот. 【Широка Примена】Тоа се многу погодни за фамилии, риба тенкови, мали езерца, градини, и циркулација на вода за кислород, креирање на една навистина уникатна вода перформанси ефект.Birdbath фонтана соларна енергија може да привлече птици да гребло среќно и додадете повеќе забава за вас.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста