• Новак
HeiyRC Пропелер Guard за Mavic Мини/DJI Мини 2/Мини SE Летало Реквизити Заштитник на Ножот Браник Безбедноста Додатоци (Пред Црвено Задните Гери)

HeiyRC Пропелер Guard за Mavic Мини/DJI Мини 2/Мини SE Летало Реквизити Заштитник на Ножот Браник Безбедноста Додатоци

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

【Компатибилност】Компатибилен со DJI Мини 2/Мини SE/Mavic Мини Летало. 【Подобрена Верзија】Надгради АБС материјал, подобрување на дизајнот, многу издржливи и поцврста, може подобро да ја заштитите вашата летало во сложени лет средина. 【Мала Тежина】26.2 g/set, нема да влијае на безбедност на летот.Тоа е препорачувам да се овозможи "Товар" на владата кога се користи елиса чувари. 【Преносни】Мали димензии, лесна за носење, можат да бидат поставени во складирање торба.Тока дизајн, лесно да се инсталира и да ги отстраните. 【Пред Црвено Задните Гери】Различни бои се повеќе креативни, исто така, го прават тоа полесно да се направи разлика на позицијата на летало главата и да се одреди лет насока, многу погоден за почетници.Пропелер Штитници за DJI Мини 2/Mavic Мини.Подобрена верзија пропелер чувари, посилни материјали, повеќе разумен дизајн, лесна тежина, но трајни, да се осигура безбедност на летот на летало, спаси се грижи и напори.Пред црвена, заден сива.Различни бои на летало глава и опашка да се направи полесно да се идентификуваат летање насока на летало, што е многу корисно за почетници.Секој заштитник одговара на летало рака, ве молиме следете ги писмо инструкции да се инсталира правилно.На буква се наоѓа во внатрешноста на работ на заштитник.Еден-чекор инсталација и отстранување, едноставен и лесен.Надгради АБС материјал, многу издржливи и поцврст.Додадено подобрена структура на раскрсницата на заштитник и тока, посилни, не кревка.Чекори : Поставување-Безбедност-Advanced Settings-Товар Mode-Вклучете.Големина : радиус 4.05 инчен * висок 0.7 инч.Може да се чуваат во мрежа торба на чување торба.Сакајте заземаат многу простор. 2 парчиња црвена штитници за насловната страна. 2 парчиња сива штитници за задната страна.Пропелер Штитници за DJI Мини 2/Mavic Мини.Подобрена верзија пропелер чувари, посилни материјали, повеќе разумен дизајн, лесна тежина, но трајни, да се осигура безбедност на летот на летало, спаси се грижи и напори.Пред црвена, заден сива.Различни бои на летало глава и опашка да се направи полесно да се идентификуваат летање насока на летало, што е многу корисно за почетници.Изработен од пластика.За 26g/set, нема да влијае на безбедност на летот.Ние ви препорачуваме да се овозможи "Товар" на владата кога се користи елиса чувари.Како да подесување на товар на владата?Чекори : Поставување-Безбедност-Advanced Settings-Товар Mode-Вклучете.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста