• Новак
BTS-8066 Топла Турбо Вртливата Факел+JAgP-5 1/2 lb 5% Сребро Phos Лемење Бакарни Легури Прачки за Заварување

BTS-8066 Топла Турбо Вртливата Факел+JAgP-5 1/2 lb 5% Сребро Phos Лемење Бакарни Легури Прачки за Заварување

Оценка на стоката:
DEN 1799.76

Достапност
Производот е достапен

tainless горење цевка дизајниран со 360 степени Аглеста Зглобот, дозволувајќи им на согорување за да се ротира во сите степен на слобода за време на работата Изгради-во Активирањето-Започнете со палење направи тоа супер лесно да се запали пламенот со 1 клик, Прилагодлив Пламен Контрола knob може лесно големина пламен за различни апликации и исклучување на пламен.Моќен Турбо Вртат Пламен обезбедува максимална температура до 1360℃, се спротивстави на пламен blowout и да се намали лемење време од 30%.Висок капацитет до 11695 BTU/час.Дувачкиот изградени тело и провира регулаторот се обезбеди трајност и сигурност, притисок за регулирани во согласност перформанси дури и кога tiled или моментално превртено.Додадено 5% Сребро во Phos-Бакар лемење прачки.На лемење прачка со 5% сребро додаде може да биде течна фаза температура надолу за да 1419°F. температурата на која што се топи од солидна да течност е 1419°F. Секој 0.5 lb цевка содржи 20 стапови на 14" лемење прачки.Значително пониска точка на топење : Кога сребро се додава во легури, на точка на топење во голема мера ќе се откажат, зависи од тоа колку многу % од сребро се додава, повисока стапка на сребро, пониска точка на топење ќе биде.Enhanced metallicity : додавање на сребро ќе се подобри металик пластичност, зголеми силата и зајакнување на цврстина на метал во заварен.Wettability : додавање на сребро ќе се подобри wettability на заварен, на тој начин овозможувајќи совршена од секој јаз.Ова е комплет кој содржи факелот и една кутија на прачки за заварување.BLUEFIRE BTS-8066 Топла Турбо Висок Интензитет на Вртливата Факел,До 11695 BTU/час!Притисни Копче Активирањето на проектот,Гориво од MAPP,MAP/PRO,Пропан,се Вртат Пламен Гас Заварување Млазницата,Лемење,Лемење,Греење,Одмрзнување Цевка 20 Стапови FAVORCOOL JAg P-5 1/2 lb 5% Сребро Phos Лемење Бакарни Легури Прачки за Заварување 0.050" x 1/8" x 14" еквивалентно на ХАРИС ОСТАНЕ SILV 5 Индустрија Професионална Одделение Гас Лемење Факел Додаток.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

YOUDO Пропан Факел Комплет,Плевел Режач Факел,Гас Заварување Факелот,со 4 Факел Глави,Пламен Контрола Knob,50 Црево, Греење,Катира,Одмрзнување

DEN 695.76

Пламен Контрола : пропан факелот со прилагодување на огандишење копче може да ви помогне да се контроли�

Веста