• Новак
Cen-Тец Системи 92718 Прилог Комплет

Cen-Тец Системи 92718 Прилог Комплет

Оценка на стоката:
DEN 9908.88

Достапност
Производот е достапен

Компатибилни со сите поголеми брендови на централната вакуум системи се опремени со индустриски стандард pin jack влезот вентили, вклучувајќи : Зрак, Electrolux, Vacuflo, Vacumaid, Nutone, Хајден, MD, Canavac, Cyclovac, и Imperium.Пакетот доаѓа со две кат млазници.Еден е мулти-површина млазницата која работи подеднакво добро за тепих и тешко подни површини.Идеален за областа килими и области на дом, каде транзиции од тепих на хард кат се типични.Вториот млазницата е премиум 12" САД се произведува хард кат четка со природни коњски влакна пополни идеален за деликатна подни површини.На лесни високо флексибилни црева е направен во САД и е дизајниран за да се вклучи и исклучи централната вакуум на моќ единица преку индустриски стандард pin jack влезот вентили.Ѕидот крајот е дизајниран да се вклопуваат Nutone и други кабелско со мери 1.50" дијаметар отворање.На цревото ќе работат со стандардни додатоци и било на индустријата воздух турбина млазници.Тоа не е за користење на електрични млазницата.Италијански направени ratchet хром телескопски стапче со најлон јака и целосен сет на меки винил додатоци се идеални за чистење на над подот.Додатоци вклучуваат 5" природни пополни прашина алатка, 13" vented пукнатина алатка, и 5" тапацир алатка со изграден во четка ленти се идеални за скалите и софа, еден мрежа caddy торба собира сè помеѓу користи и мрежа ви овозможува лесно да се види алатка треба преку торба.На 92718 комплет има две позиција на исклучување црево кое создава спој преку две нисконапонски електрични контакти во вашиот влезот вентил.Ќе видите ѕид крајот има две метални контакт плочи разделени со тенка пластична слетување.Овие плочи се создаде спој преку префрлување на цревото се справи со тоа овозможува контрола на вашиот централна вакуум.Постои мал табот излегува од врвот на црева крај тоа ви помага да се ориентираат на цревото во вашиот влезот.Ова јазиче треба да се наоѓа на врвот на влезот вентил отворањето како да ја вметнете го цревото крајот.Бран комбинација млазницата се дизајнирани да се движат од теписи тешко кат, без потреба да се направи прилагодување.Постои едноставна триење врска помеѓу подот млазници и на крајот на телескопски стапче да се направи промена на алатки полесно.На стапче ratchets на еден инч интервали од 25 до 42 инчи така може да се прилагоди на висината удобен за вашата употреба.Многу се најде 92718 идеална втор пакет да може да се надополнуваат нивните електрична четка за полнење за на дел од дома доминирана од страна на хард подни површини како кујна, семејна просторија, ден, или во подрум.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста