• Новак
Дизни снежана Лажица Обука стапчиња за јадење Flatware Utensil Прибор за јадење Dinnerware прибор за на маса во Собата со Случајот, 3 парчиња

Дизни снежана Лажица Обука стапчиња за јадење Flatware Utensil Прибор за јадење Dinnerware прибор за на маса во Собата

Оценка на стоката:
DEN 407.28

Достапност
Производот е достапен

УДОБЕН FLATWARE СЕТ : Оваа прекрасна и практичен сет вклучува 1 лажица, 1 пар на обука стапчиња за јадење и 1 преносни случај.ВАШЕТО ДЕТЕ Е SAFTEY НА ВРВЕН ПРИОРИТЕТ : Секоја компонента во овој сет е направен од 100% храна безбедно материјали (304 од не ' рѓосувачки челик, ПП, АБС и силикон).Материјалите се издржливи и BPA free, без било забележливо вкус или мирис.На прибор може да се користи во широк опсег на температури од -10°C до 100°C. МНОГУ ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : На стапчиња за јадење има 3 прст загради (за палецот, индексот прст и средниот прст) кои им овозможуваат на корисникот да се стабилизира одржи на стапчиња за јадење.Протези за индекс и средните прсти се прилагодливи дека им помогне на корисникот да се обезбеди стапчиња за јадење повеќето удобно.Поголем стан совети на крајот на стапчиња можат да се спречи лизгање на храна.Лесен И ПРАКТИЧЕН СЛУЧАЈ : преносни случај помага да се задржи лажица и стапчиња за јадење хигиенски.Неговата мала тежина, го прави лесно да се спроведе.Нејзината транспарентност потсетуваат на родителите/деца, не да се изгуби на прибор за јадење.РАДУВАЈ се СЕБЕ си И ВАШИТЕ најблиски : Прекрасни и внимателен роденден / куќа-затоплување / среќа нерешено / Децата) / Ден Велигден / Благодарноста / Божиќ / Нова Година / годишнината / ви благодариме / размена подарок да изненади вашите деца, вашите пријатели & семејство, или некој се грижи за тебе!Одлично за партии и излети, собири, куќа затоплување, забава Господар Готвач готвење време, Азиска храна дегустација време, итн.Дизни снежана Flatware Сет за Право раце Деца и Деца - 1 лажица - 1 пар на обука стапчиња за јадење - 1 преносни случај.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста