• Новак
Живи Соништа Предиво Поставите ЧИПКА ВРСКИ. Две Дополнување Skeins на Исклучителна Alpaca & Свила Рака Обоена во САД. Боја Комбо: СМЕСТАМ

Живи Соништа Предиво Поставите ЧИПКА ВРСКИ. Две Дополнување Skeins на Исклучителна Alpaca & Свила Рака Обоена во САД. Боја

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ПОЈАВУВАЊЕ ПРЕДИВО прават ЛЕСНО : ќе добиете две skeins на извонредно рака обоена чипка предиво (250 метри секој).Секое предиво комбо материјали спротивставени текстура и усогласување на бои што ќе ви овозможи да се постигне оствари влакна мајсторство без напор.ЛУКСУЗЕН ALPACA МЕШАВИНИ : Еден skein е slinky, мазна Бебе Alpaca/Свила (70/30 - 38g) со длабоко заситени бои; другиот е супер меки бранеа Сури Alpaca/Најлон (78/22 - 25g) со нејасни ореол и радосна нота на боја.ОСЛОБОДЕТЕ ја ВАШАТА КРЕАТИВНОСТ : Игра со текстура и боја и ЉУБОВ резултатите!Од lacy shawls да фенси две-тон brioche cowls, вашиот заврши парче ќе биде зачудувачки : лесни, меки, грациозен и шарени!Препорачана големина на игла : САД# 4-8. СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Нашите влакна се произведени без суровост и одговорно извори - не евтин увоз.Ние работи само со најмногу reputaple одгледувачи, влакна мелници, и САД боја уметници.Ние skein со рака и гарантира дека нашите предиво нема јазли или frays.РИЗИК НАБАВКА : знаеме дека тоа може да биде тешко да се купи предиво онлајн, особено кога станува збор за изборот на боја.Не грижете се, ако не падне во љубов со ЧИПКА ВРСКИ, ние ќе го земе назад за целосно враќање на средствата.ЧИПКА ВРСКИ е предиво натпревар направени во небото : за вашиот напор за плетење задоволство ние се комбинираат две прекрасен рака обоена чипка предиво во комбо сет.Се постигне одлична комбинација на бои кои ќе ги имаат сите се восхитувам на вашите уметнички способности.Квалитетот едноставно е величествена, еден предиво е направен од чисто Бебе Alpaca или да ги користите во некоја lacy shawl за зашеметување colorwork или две-тон brioche ефекти (види на сликата качулка - модели за BOHO BRIOCHE КАЧУЛКА со ЖИВИ СОНИШТА ПРЕДИВО се достапни за преземање).Ве молиме имајте предвид дека чипка предиво е многу фини и треба да бидат внимателно balled со рака (ние препорачуваме употреба на топката winder за побрзо резултати).Нежна рака мие и се рамни да се исуши.Живи Соништа комисии самостојни занаетчии да се произведуваат нашите ексклузивни Private Label влакна во мали серии во САД.Купувањето на нашите производи директно ги поддржува локалните фарми, влакна мелници, независни боја студија и нивните заедници.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста