• Новак
Richeer 20PCS 1.4 инчен Црна 14x1.5 Затворени Крајот Булбус Acorn Повлечи Ореви - Конус Седиштето 19mm Хексадецимален Тркала Повлечи Орев Спогодба за Граѓански Елемент HR-V Избега ?

Richeer 20PCS 1.4 инчен Црна 14x1.5 Затворени Крајот Булбус Acorn Повлечи Ореви - Конус Седиштето 19mm Хексадецимален Тркала

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

★СПЕЦИФИКАЦИИ : M14x1.50 темата - Затворени Крајот Булбус Acorn Стил Повлечи Ореви - Конусна 60 Степен Седиште - 3/4(19mm) хексадецимален - 1.4 инчен(35.56 mm) долги 22.1 mm широк. ★ВКЛУЧУВА : 20 Црна Затворени Крајот Булбус Acorn Повлечи Ореви. ★Забелешка : Одговара за резервни тркала само, не може да се вклопат за фабрика ОЕМ тркала и возило производителот тркала. ★КАРАКТЕРИСТИКИ : Произведен со SCM 435 ладно кован челик.Дополнителна Топлина Лекување обезбедува сигурен сила s manual (рачно) или тркала производители упатство за правилно вртежен момент спецификации. 12mm Повлечи големината треба да го користите 70-80 вртежен момент. 4. Проверете и retighten сите ореви по 25 милји на возење и повторно по 50 милји, се додека тркала орев вртежен момент останува непроменет. 1988-1999 C15001992-1999 C1500 Suburban1996-2014 Година се Изразат 15001995-2000 Tahoe2010-2021 Camaro 2014-2020 Impala 2013-2018 Malibu(не одговара 2.0 Турбо, 1.5 Турбо, 1.8, 2.0) 2014-2017 СКОПЈЕ. 1988-1999 C15001985-1999 C1500 Suburban1992-2021 Yukon (2 WD)2012-2018 Рам 1500 2019-2021 Класичен Рам 1500 1998-2007 LX470 2008-2021 LX570. 2011-2020 Гранд Cherokee2018-2021 Wrangler JL2011-2019 Grand Cherokee WK22019-2021 Гладијатор JT 2011-2021 Durango. 1998-2021 Land Cruiser(само за 5 гкл)2008-2021 Sequoia2007-2021 Tundra2010-2016 Година Лакрос 2011-2017 Регал(не одговара 1.5 T, 1.8 јас, 2.0 T) 2008-2019 CTS 2013-2019 XTS.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста