• Новак
IZOD Мажите Перформансите на Голф Мрежа Кратко Sleeve Водат Поло Маица

IZOD Мажите Перформансите на Голф Мрежа Кратко Sleeve Водат Поло Маица

Оценка на стоката:
DEN 360.00

Достапност
Производот е достапен

100% Полиестер.Копче затворање.Машина За Миење.Кратко sleeve поло во тонска мрежа шема, кој три-копче фуста и везени логото на левата страна на градите.Влага wicking својства се повлече влага оддалеченост од телото имајќи сува и кул чувство.Замав Flex На 4-Начин Водат ткаенина се протега на двете crosswise и по должина, овозможувајќи за максимална удобност во сите правци, особено кога усовршување вашиот замав.Сонцето-Контрола со UPF-15 УВ заштита технологија, па можете да погледнете остри без да се грижиш за сончевите штетните зраци.Лесно се грижи ви овозможува да се фрли овие и по перење.Овој потпис поло маица со UPF-15 УВ заштита од сонце ќе ве однесе низ екстра круга во fairway.Замав flex технологија обезбедува целосен опсег на движење на рамото, додека влага-wicking водат ткаенина обезбедува сите-ден удобност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста