• Новак
Апстракт Покани и Плик Set на 25 – да се Пополни Во Празно Покани Пакет за Булчински Туш Дипломирањето Пензионирање Ангажман Свадба Секоја Прилика – Морнарица Розов?

Апстракт Покани и Плик Set на 25 – да се Пополни Во Празно Покани Пакет за Булчински Туш Дипломирањето Пензионирање Ангажман

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

By пополнување на линии можете да individualize покани за булчински туш, свадба, ангажман партија, посебно роденден, матура, бебе туш, виртуелни, housewarming и повеќе.Откако ќе го завршите прилагодувањето на покани, едноставно место вклучени во коверти и e-mail или со рака-се достави до сите на вашите гости листа.Не ќе се најдат на нашата партија материјали никаде на друго место.Премиум Партија Материјали : Комплетен сет на 25 покани и коверти – 5 x 7 големина картички – 120# нетранспарентно cardstock – лесно да се напише на професионален печатење со полна боја на дизајн.Кога ќе завршите со додавање на вашите посебни допир на секоја покана менито што се вклучени во коверти и адресата на секој човек на гостин-листата.Додади во кошничка и да почне организирање на вашите извонреден се-заедно денес.Со овој сет на покани и коверти можете да handwrite персоналните сопствени детали на празно партија покани.Ги воодушеви Вашите Гости : со покани кои се убаво направени за распишување на свадба, матура, формални прилики, булчински туш, бебе туш, пензионирање, роденден, или било кој собир.ИДЕИ ЗА КОРИСТЕЊЕ на Оваа заврши покана и плик пакет е идеална за само за било кој собир ќе се hosting.Направи тоа лични и лесно споделување на податоци на вашиот престојната прослава со семејството и пријателите од ракопис деталите на вашата партија на празно покани.Што го прави лесно да се направи вашата прослава за работа со печатени колекции направена во САД, дека ние рака пакет со згрижување во нашето семејство во сопственост на бизнис во близина на Филаделфија, PA.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста