• Новак
Tennove 25PCS Покана Картички Ласерски Сече Свадба Партија Покани Картички со Чипка за Свадба Ангажман Партија,Бела

Tennove 25PCS Покана Картички Ласерски Сече Свадба Партија Покани Картички со Чипка за Свадба Ангажман Партија,Бела

Оценка на стоката:
DEN 527.76

Достапност
Производот е достапен

На Покана Комплет Вклучува : 25 компјутери покана носители (џебови), 25 компјутери Бели Празни Картичка (празно внатрешна лист), од 25 компјутери Коверти, 25 компјутери печати налепници.Свадба покана џеб големина : 7.3 * 5.1 инчен, внатрешна состојба големина : 7 * 4.7 инчен, Коверти големина : 7.5 * 5.3 инчен.На ласерски сече свадба покани сите направен од висок квалитет на cardstock хартија.тоа е многу убава шупливи тантела и цвеќиња покани картички.Оваа Покани за полнење со Празно Некој Хартија (Внатрешно лист), За да ви печатење на вашиот сопствен текст, графика, фотографии, итн.исто така, можете да пишувате со себе.Оваа покани за полнење е идеален за свадба, свадба годишнината, булчински туш, бебе туш, дипломирањето, роденден партии или повеќе.Функција : Доаѓаат со Празни Некој Хартија (Внатрешно лист), За да ви печатење на вашиот сопствен текст, графика, фотографии,итн.исто така, можете да пишувате со себе.Доаѓаат со коверти за да можете да ги објавите.Оваа покана картичка е идеален за свадба, свадба годишнината, булчински туш, исто така, може да се користи на бебе туш, дипломирањето, quinceanera прослава, роденден партии или повеќе.Пакетот Вклучува : 25 x Ласерски Сече Покана носители (џебови) 25 x Бели Празни Картички (Внатрешно лист) 25 x Коверти Совети : внатрешната состојба е беж и сите празни Без никакви текстуални или графички.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста