• Новак
SUMBITOD Количка сигурносен Појас, инвалидска Количка Вест Воздржаност Медицински Градите Темперамент, Прилагодлив Seatbelt Појас, за Стари Пациенти се Грижи

SUMBITOD Количка сигурносен Појас, инвалидска Количка Вест Воздржаност Медицински Градите Темперамент, Прилагодлив Seatbelt

Оценка на стоката:
DEN 959.76

Достапност
Производот е достапен

[БЕЗБЕДНОСТ КОЛИЧКА сигурносен ПОЈАС] : инвалидска Количка се Подигнат Ергономски Дизајн,Темперамент-тип појасот кои се воздржат половината, стомакот и crotch, да обезбеди повеќе сеопфатна безбедност и посилна заштита за постарите или пациентот. [ВЕСТ ДИЗАЈН] : Посебно погоден за носене вест надградби за безбедност на инвалидска количка се подигнат за корисниците, соочи се со памук за градите заштита, поудобно. [МУЛТИ-ФУНКЦИЈА]:Нашата мека воздржаност појас имаат заштитна воздржаност и анти корисник паѓа, соборувањето одново и лизгачки напред.Тоа може да се користи како инвалидска количка појасот, количка за позиционирање појас, инвалидска количка seatbelt, медицински ограничувања за инвалидска количка. [ПОГОДЕН ТОЛПАТА]:Фиксна Стари лица Појас, Погоден за Оние кои страдаат од спазмите, напади, paraplegia,мускулна dystroph,паркинсон,инвалидност или оние кои се во ризик да падне надвор од својата инвалидска количка. [НАЈДОБАР ИЗБОР] : инвалидска Количка се подигнат е најпосакувана меѓу сестри, дома, за нега на стари лица специјалисти & оние кои вработените во старечки домови.Не е наменета да се користи како воздржаност!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста