• Новак
16000 rpm 10 * 330 mm/20 * 520 mm Воздух Појас Сандер, Пневматски Полирање Алатка за Индустриски(20 * 520mm)

16000 rpm 10 * 330 mm/20 * 520 mm Воздух Појас Сандер, Пневматски Полирање Алатка за Индустриски(20 * 520mm)

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Високо-квалитетни материјали : пневматски воздух појас сандер е направен од високо-квалитет на материјалите, што е силен, издржлив и има долг животен век.Мулти-агол работа : рачката на сандер може да се ротира 360° за да се задоволат потребите на различни агли на операција.Имајќи дизајн : раководителот на пневматски појас машина донесува лого дизајн, кој може да се поправи на појас.Едноставна операција : пневматски полирање алатка донесува единствена под притисок структура дизајн, кој е лесно да се замени абразивни појас и е лесен за употреба.Примена : 1/4 воздух појас сандер се користи за мелење заварување делови, се користи за отстранување на влакната, chamfers, облоги, и да се постигне полирање, брусење, ' рѓа отстранување, итн.Спецификација : Брзина : 16000rpm Гас Потрошувачка : 130 L/мин, 150 L/мин Влезот Тема : 1/4" Правец на Цевка со Дијаметар : 3/8" Работен Притисок : 6.3 Килограми Изборен Стил : 20*520mm, 10*330mm Тежина : 1000-1390g / 35.3-49.0 оз Појас Ширина : 1cm / 0.4 во 2cm / 0.8 во Појас Должина : 33cm / 13.0 во 52cm / 20.5 во Целата Должина : 27.5 cm / 10.8 во 34cm / 13.4 во Пакет Листата : 1 x Пневматски Воздух Појас Сандер 1 x Влезот на Пристаништето 1 x Хексадецимален Клуч 3 x Песок Лента Забелешка : New-стил и стариот стил се испраќаат по случаен избор.

Декларирани спецификации

Speed:
16000rpm
Gas Consumption:
130L/min, 150L/min
Inlet Thread:
1/4
Wind Tube Diameter:
3/8
Working Pressure:
6.3KGs
Optional Style:
20*520mm, 10*330mm
Weight:
1000-1390g / 35.3-49.0oz
Belt Width:
1cm / 0.4in
                     2cm / 0.8in :
Belt Length:
33cm / 13.0in
                      52cm / 20.5in :
Whole Length:
27.5cm / 10.8in
                          34cm / 13.4in :
Package List:
1 x Pneumatic Air Belt Sander :
1 x Inlet Port :
1 x Hex Wrench :
3 x Sand Tape :
Note:
New-style and old-style are shipped randomly :

Комплементите на стоката

Веста