• Новак
Rubi Алатки за 5 компјутери Тркала Комплет Т-MAX, TR-Магнет, Брзина-Магнет Плочка Машина (1/4 6mm, 5/16 8мм, 13/32 10мм, 3/4 18mm, 7/8 22mm)

Rubi Алатки за 5 компјутери Тркала Комплет Т-MAX, TR-Магнет, Брзина-Магнет Плочка Машина (1/4 6mm, 5/16 8мм, 13/32 10мм,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

1/4" 6mm за редовно плочка. 5/16" 8мм за стандардни плочи и порцелан. 13/32" 10мм за порцелан. 3/4" 18mm За сепарација и тешко да се намали порцелански плочки. 7/8" 22mm За остри гранчиња во тешко керамика.RUBI прави неколку верзии се достапни за професионални, кои се движат од постигнувајќи тркала за полнење, на едноставен пар must haves за напад тркала за полнење.На гол комплет е претставен во практична пластични случај, со транспарентен капак, и капацитет за 5 RUBI постигнувајќи тркала (сите со 10 мм дијаметар колосек).Ова е комплет кој им овозможува на корисникот да го спаси и заштити нивниот напад тркала, како и транспорт на нив со максимална сигурност, избегнување на удари и нивната загуба.На RUBI постигнувајќи тркала поставува доаѓаат во неколку опции, сите од нив покривање на модели со највисока продажба и употреба на пазарите.Сите модели на оценување тркала вклучени, и двете се во комплет, и во напад колекции се од СРЕБРО опсег.СРЕБРО RUBI тркала и валјаци се направени од sintered волфрам карбид.Секој ролери е коригирана во унитарна начин, така што секој има дијаметар засек агол според својата функција и употреба.Секој валјак со дијаметар нуди различни резултати и перформанси, во зависност од типот на керамички материјал, и тие се дизајнирани, главно, да се работи со керамички материјали кои се емајлирани или природни површини со мазна и / или малку груба завршува.За правилно функционирање на СРЕБРО тркала и валјаци, на гребење секогаш мора да биде постојана и хомогена, без прекумерен притисок или непотребни поминува.СРЕБРО RUBI тркала и валјаци се погодни за гребење и последователните поделба на керамички плочки од било кој тип : плочка (BIII), емајлирани stoneware (Лигавче - BIIa), рустикален или екструдиран stoneware (AIb - АНИ) и се разбира порцелански stoneware (BIa), со сечење тешкотии помеѓу ниско и средно.Тројна ребрести рачка на RUBI постигнувајќи тркала е ексклузивен и патентиран дизајн.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста