• Новак
Тим КариПИРАТИТЕ ОД PENZANCE Annie Рос/Памела Stephenson/Џорџ Кол/Gilbert и дискриминација во вработувањето/21 Мај, 1982 Лондон Корист Преглед Рекламен Флаер

Тим КариПИРАТИТЕ ОД PENZANCE Annie Рос/Памела Stephenson/Џорџ Кол/Gilbert и дискриминација во вработувањето/21 Мај, 1982

Оценка на стоката:
DEN 1199.76

Достапност
Производот е достапен

Ова е ретка една страница рекламирање handbill (флаер) промовирање на Доброто Преглед на перформансите на Њујорк Шекспир Фестивал производство на ВИЛИЈАМ С. GILBERT и АРТУР дискриминација во вработувањето комична опера "ПИРАТИТЕ ОД PENZANCE" во Театар Ројал, Drury Лејн во Лондон, на 21 Мај, 1982. (Оваа преродба отвори 8 јануари, 1981 година, на Врски Театар во Њујорк и затворени 29 ноември, 1982 по 787 настапи.На Западниот Крај производство би официјално отворен 26 Мај, 1982 во Театар Ројал, Drury Лејн и closel октомври 29, 1983 по 601 изведби.) ...На музички со ѕвезда ТИМ КАРИ, ПАМЕЛА STEPHENSON, ЏОРЏ КОЛ и ANNIE РОС и актерите вклучени БОНИ LANGFORD, КРИС LANGHAM, МАЈКЛ PRAED и СИЛВЕСТЕР Mc COY ...КРЕДИТИ : Книга и Стихови од страна на В. С. GILBERT; Музика од АРТУР дискриминација во вработувањето; Музички Адаптација од страна на ВИЛИЈАМ ЕЛИОТ; Сетови дизајниран од страна на БОБ ШО и WILFORD ФИЛТРИРАМ; Костими дизајниран од страна на PATRICIA Mc GOURTY; Кореографија, со GRACIELA ДАНИЕЛЕ; Режија на WILFORD ФИЛТРИРАМ; Произведени од МАЈКЛ ВАЈТ во соработка со D' OYLY CARTE ОПЕРА ДРУШТВО бај аранжманот со ЈОСИФ PAPP и ЊУЈОРК ШЕКСПИР ФЕСТИВАЛ ...ДЕТАЛИ : Рекламирање handbills и најавува беа дистрибуирани или е вметната во playbills на други продукции да им помогне на генерирање на продажба на билетите за претстојните покажува и настани.Оваа единствена страница, двострани handbill мерки 5 7/8" X 8 1/4" инчи и вклучува убава графика, за да имаат Корист детали и производството кредити на предната и билет цени, вршење на време, информации и резервации на билети цел форма на грб ...СОСТОЈБА : Со исклучок на пати низ средината, оваа ретка флаер е во одлична состојба и ќе направи прекрасен прилог на собирање на било музички театар aficionado или историчар.Оваа ставка ќе биде внимателно спакувани во заштитна, carded ракав и поддржани од страна на тврд картон.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста