• Новак
Undated Дневен Планер, Да се Направи Листа Тетратка, Час Планер, Управување со Време Прирачник и Планер, Лични Организатори, 5.2x7.5, 75 Листови/150 Страници

Undated Дневен Планер, Да се Направи Листа Тетратка, Час Планер, Управување со Време Прирачник и Планер, Лични Организатори,

Оценка на стоката:
DEN 215.76

Достапност
Производот е достапен

Распоред на Излет : тоа Не-Од ден во излет е важно листата, за време на маса, и to-do листа со изборни полиња.Секојдневно да се направи liat излет е undated организатор, па можете да додадете датуми како што е потребно.Ова е многу погодно за вас, кои се сега на дневен планер.Овој распоред е корисна за секојдневна работа и планирање.Овој ден излет е совршен за еден час по час дефект, брз белешки, и детално планирање.Вртите телефонот задача стан бидејќи ќе биде расеан од страна на социјалните медиуми или e-mail како и да е, и тоа е корисна за секојдневна организација. 150 страници, на 1 страница на ден, се работи за создавање на живот што го сакате.Дебела хартија на овој час закажување книга може да ви даде подобро пишување искуство без да се грижиш за мастило пенетрација и feathering!.Водоотпорен пластичен капак, удобно да се користат и носат!Можете да го направи вашиот личен покрие според вашите желби. 5.2" x 7.5", совршена големина, лесни, а тоа е spiraled, па тоа лежи рамно, и тоа е доволно мала да се вклопи во чанта/мали училиште торба. 7.6" x 10.2" Час Излет Лаптоп : Тоа е време делот така може да се стави состаноци и план од вашиот ден.Дебела Хартија : ви даде подобро пишување искуство без да се грижиш за мастило пенетрација и feathering.Флексибилни се покријат : трајни и водоотпорен , со едноставен и елегантен дизајн.Заоблени Агли : сакајте се повредени прсти.Близнаци-Жица Обврзувачки : стапките на станот и отворете лесно.Вода Доза Листата : песна на вашата вода доза секој ден и да го користите полето за избирање како визуелен потсетник. 7.6" x 10.2" Час Излет Лаптоп : Тоа е време делот така може да се стави состаноци и план од вашиот ден.Дебела Хартија : ви даде подобро пишување искуство без да се грижиш за мастило пенетрација и feathering.Флексибилни се покријат : трајни и водоотпорен , со едноставен и елегантен дизајн.Заоблени Агли : сакајте се повредени прсти.Близнаци-Жица Обврзувачки : стапките на станот и отворете лесно.Вода Доза Листата : песна на вашата вода доза секој ден и да го користите полето за избирање како визуелен потсетник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста