• Новак
KOOV Керамички Пита Пан, 9 Инчи Пита Плоча, Пита Чинија за Десерт Кујна, Круг тави Пан за Вечера, Завиткување Надградба, Реактивен Глазура (Променлива Сив)

KOOV Керамички Пита Пан, 9 Инчи Пита Плоча, Пита Чинија за Десерт Кујна, Круг тави Пан за Вечера, Завиткување Надградба,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ДОБРА ГОЛЕМИНА ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА : На KOOV 9 инчи длабок сад пита пан е погодна за вашиот омилен јаболко, праска или боровинки пита, вкусен пити како пилешко тенџере пита, Sheppard е пита и сл.На височина и дебелина на sidewalls прави crusts се пече рамномерно.УМЕТНИЧКИ РЕАКТИВЕН ГЛАЗУРА : На KOOV пита антена има уникатна реактивен глазура во боја за пријатно времето за печење.Извонреден екранот може да биде поставен декорација дури и на дело во вашата трпезариска маса и кујна.ДОЛГОТРАЈНИ БОЈА И НУЛА RESISANT : керамичка пита tins се направени од високо квалитетни и Еко-пријателски реактивен глазура.Исклучително тешко глазура не нула и трајни производи за секојдневна употреба, идеален во кујната за правење вкусни јадења и десерти.БЕЗБЕДНОСТ ПОД ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА : Оваа пита плоча се направени од издржлив, висока температура stoneware, фурна безбедно до 500°F. Тоа може да се користи во фурна, микробранова печка, фрижидер и машина за миење на садови.ЗАБЕЛЕШКА : Постои директна оган и индукција шпорет.ЛЕСНО РАСЧИСТУВАЊЕ : Nonstick и мазна глазура отпорен на лепење или flaking, лесно да се чисти со машина за миење на садови или рака мие со сапун и вода.Се надеваме дека нашите производи ќе ги пренесе чувство на леснотија и релаксација за вас и правење на вашиот дом полн со создавањето и љубов.Изберете од нас да го направат вашиот живот подобро!.На KOOV пита антена има уникатна реактивен глазура во боја за пријатно времето за печење.Извонреден екранот може да биде поставен декорација дури и на дело во вашата трпезариска маса и кујна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста