• Новак
Кембел е Кондензирана Здрава Барање Крем на Пилешко Супа, 10.5 оз. Може да (Пакување од 12) (Пакување Може да се Разликува)

Кембел е Кондензирана Здрава Барање Крем на Пилешко Супа, 10.5 оз. Може да (Пакување од 12) (Пакување Може да се Разликува)

Оценка на стоката:
DEN 429.12

Достапност
Производот е достапен

Уживајте во една деликатна комбинација на тендерот пилешко во крем пилешко акции со 0 грама на транс масти по порција.Се користи како состојка да се пумпа до класичен јадење или да креирате нови.Се смета за оваа вкусна супа да ги задоволи сите апетит.Одличен вкус на целото семејство ќе љубов. 1 1/4 фунти boneless, пилешкото месо без кожа бедрото. 2 лажици маслиново масло. 1 лажица кари во прав. 1/2 чаша млеко. 2 килограми сладок компир, лупено и се сече на 1-инчен парчиња (за 4 чаши).Сезона на пилешко како што сакате.Се загрее масло во 12-инчен skillet преку средно-висока топлина.Додадете го пилешкото и готви додека browned на двете страни.Отстрани кокошка од тавата.Додадете кари во прав за да го skillet и се готви и се промешува за 1 минута.Додадете супа и млеко и мешајте додека не се изедначи.Додадете компири и топлина да се вари.Намалување на топлината на ниско ниво.Покријте и варете 25 минути или се додека компирот се тендер.Враќање на пилешко на skillet.Додавање на спанаќ.Капак и се готви за 5 минути или се додека не се кокошка е варен преку и спанаќ е изумреа, мешајќи повремено.Сезоната за да вкус. 1 лажица растително масло. 1 1/2 чаши вода. 1/4 лажичка пиперка.Сезона пилешкото со сол и црн пипер.Се загрее масло во 12-инчен skillet преку средно-висока топлина.Додадете го пилешкото и се готви за 5 минути или се додека не се browned на двете страни.Отстрани кокошка од skillet.Промешајте супа, 1 1/2 шолји вода и пиперка во skillet и топлина да се вари.Промешајте во ориз и брокула.Намалување на топлината на ниско ниво.Враќање на пилешко на skillet.Посипете пилешко со дополнителни пиперка.Капак и се готви за 5 минути или се додека не се кокошка е направено и ориз е тендер.Сезоната за да вкус пред сервирање. 1/2 чаша млеко. 1 лажичка соја сос. 1 цртичка црн пипер. 4 чаши варен намали зелен грав. 1 1/3 чаши Frenchs француски Пржени Кромид.Се пече на 350°F. за 25 минути или се додека не се грав смесата е топла и жуборот.Промешајте грав мешавина.Посипете ги со преостанатиот кромид.Се пече 5 минути или се додека не кромид се златниот браун.Вкус Име : Крем на Пилешко Campbells Кондензирана Супите се само почеток на голем оброк.Веднаш додадете богат вкус на вашите омилени јадења со Campbells Кондензирана Супи.Разноврсна и провизии-пријателски, Campbells Кондензирана Супите се вашите одат-да состојка во кујната.Обидете нив како лесен, заштеда на време кратенка во вашите омилени рецепти.Нашите крем супи дури и може да се користи на местото на béchamel или roux како сос стартер.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста