• Новак
Scicalife 20pcs Petri Јадења Пластични Јасно Култура Јадења Petri Јадење Лента со Капаци Експеримент Материјали за Лабораториска Училиште 90mm

Scicalife 20pcs Petri Јадења Пластични Јасно Култура Јадења Petri Јадење Лента со Капаци Експеримент Материјали за Лабораториска

Оценка на стоката:
DEN 2328.00

Достапност
Производот е достапен

Сите предмети во овој сет се направи на безбеден пластика, издржливи, обновливи и еколошки.Секој petri сад се направени од издржлив пластичен материјал и е корисна алатка за вашиот научни експерименти.Се разбира, може да се третира или квасец, откако тие се одгледува.Овие petri јадења се многу погодни за експерименти, биологија, и микробиологија истражување.Големина на овој petri јадење е 90 мм, наменети за еднократна употреба, а бројот е доволно за да можете да ја користите.Карактеристики - Боја : Транспарентна.- Материјал : Пластика.- Големина : 9. 00 X9. 00 X1. 50cm/ 3. 54 X3. 54 X0. 59in.Пакет Вклучувајќи 20 x petri јадења ( 90mm ).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста