• Новак
SOENDRK Бебе Главата Заштитник & Бебе Коленото Влошки за Индексирање, Бебе Безбедност Шлем & Одење Бебе Шлем, Лесни и Меки Headguard за Бебе учат да Одат

SOENDRK Бебе Главата Заштитник & Бебе Коленото Влошки за Индексирање, Бебе Безбедност Шлем & Одење Бебе Шлем, Лесни и Меки

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

❤На соочуваат и поставата на нашите кацигата се направени од 100% памук материјал, животната средина-пријателски, удобно, дише, и нејзиното пополнување материјал е IXPE пена, не-токсични, мека и има добри сопственост на шок отпор, совршено заштита на y. ❤Y форма hatband може да донесе подобра стабилност на шапка, и капа нема лесно да се движи или да падне, и прилагодливи тока дизајн е за прилагодување на должината на hatband флексибилно, вашите деца ќе носат безбедно и удобно. ❤Стандард просечната големина на главата обемот може да се прилагоди од 43cm да 51cm(16.9 инчен да 20inch), и тоа е погоден за бебе од 8 месеци до 60 месеци за да се носат. ❤Шарени дупка дизајн во врвот на капа е за губење на топлина и воздушна вентилација, децата нема да се чувствувате многу жешки додека тие се индексирање или играње.5 бои се на располагање, само изберете боја ви се допаѓа за вашите деца. ❤Имаат добра функција на амортизацијата и тапацир, и тоа може да се избегне штета на главата на децата, па тоа е идеален за децата да се носат во прошетка учење, индексирање и играње итн.Нашите дете безбедност шлем е направен од 100% памук материјал со мека IXPE пена пополнување, еко-пријателски, удобно и дише да се носат, и што, исто така, има добар имот на шок отпор, совршено заштита на вашето дете главата.Тоа, исто така, има многу разумен дизајн, како што се обликот Y hatband, прилагодлив тока и шарени дупки.Нашите шапка е стандард во просек, големината, обемот на главата може да биде прилагодена од 43cm да 51cm(16.9 инчен да 20inch), и тоа е погоден за бебе од 8 месеци до 60 месеци за да се носат кога тие се шетаат, индексирање и играње.Толку убаво заштитна капа, вреди да се купуваат за вашите деца!Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item : Деца заштитна helmet Material : 100% Памук + IXPE foam Color : Сина, Светло корали, Беж, Сива, Мулти-боја (Изборен)Прилагодување на Опсегот на Главата Обемот : Прибл. 43-51cm / 16.9-20inch Applicable Возраст : Бебе од осум до шеесет months Weight : Прибл. 176g Package се Вклучени : 1 x Деца Безбедност Helmet Please Забелешка : 1. Оваа заштитна капа не може да се користи како професионални безбедност шлем, па ве молиме да користите професионални безбедност шлем, кога се возат на велосипеди, електричен велосипед и моторни велосипед и да игра на отворено.2. На мали деца ќе бидат згрижени од страна на возрасните, дури и со оваа заштитна капа.3. Нашата заштитна капа е мека и удобна, но некои деца се уште не би сакал да го носат.Тоа не треба да се грижите за тоа, затоа што тие ќе се навикнеш на тоа по неколку пати.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста