• Новак
Канцеларијата за Финансии Калкулатор, се 12-битни Десктоп Пластични Соларни Компјутер со Голем ЛЦД Дисплеј и Чувствителни Копчето за Статистика, Образование, Финан

Канцеларијата за Финансии Калкулатор, се 12-битни Десктоп Пластични Соларни Компјутер со Голем ЛЦД Дисплеј и Чувствителни

Оценка на стоката:
DEN 935.76

Достапност
Производот е достапен

Квалитетот и изгледот : основна стандардниот калкулатор се направени од издржлив АБС материјал за да се обезбеди нормална секојдневна употреба; разумни копчето изгледот направи производ убава и практична.Лесно може да се прочитаат : преносни калкулатор со јасни, висока видливост 12-цифрениот LCD дисплеј.Двојно напојување : Ова електрична дигитален дисплеј калкулатор има doubleelectric единица, светлина напојување и копчето батеријата; хранењето метод може да се менува во зависност од животната средина, што е повеќе издржливи и удобно.Јасни и големи копчиња : преносни калкулатори кои имаат висока осетливост и брзо копче одговор, кој ја подобрува ефикасноста на работата.Удобен за носење : големината на мини калкулатор се само 14.5 X12cm/5.71 x 4.72 инчи.Тоа е мал и лесен.Лесно е да ги чувате во фиока или стави во aschool торба или briefcase за да го носат; погоден за дом, училиште, канцеларија.Спецификација : Име : Преносни calculator Size : околу 14.5 X12cm/5.71 x 4.72 inches Material : електронски компоненти + ABSPacking листа : 1 * calculator Notes : Поради осветлување ефект и снимање агол, производот има хроматските аберации, ве молиме да се разбере.Поради прирачник за мерење, постојат грешки во производ димензии.

Декларирани спецификации

Name:
Portable calculator
Size:
about 14.5X12cm/5.71 x 4.72 inches
Material:
electronic components + ABS
Packing list:
1 * calculator :
Notes:
Due to the lighting effect and shooting angle, the product has chromatic aberration, please understand. :
Due to manual measurement, there are errors in product dimensions. :

Комплементите на стоката

Веста