• Новак
Audioquest 5m (16'5) Цимет OptiLink Оптички Влакна Дигитален Аудио Кабел

Audioquest 5m (16'5) Цимет OptiLink Оптички Влакна Дигитален Аудио Кабел

Оценка на стоката:
DEN 4798.80

Достапност
Производот е достапен

Пониски-Дисперзија На Високото-Чистота Влакна.Низок Jitter (Digital Времето Грешки).Прецизност Полиран Влакна Завршува.Аудио граница е сите abuzz овие денови со задоволство можно иако HDMI, USB, Fire Wire и Ethernet конекциите.Сепак, овие сегашната генерација на дигитални технологии се само дел од приказната, исто како предизвик на проектирање, производство и изборот на најдобрите аналогни интерконекции и звучник кабли е исто толку важна како и секогаш.S/P-РАЗ (Sony Philips Дигитален Интерфејс), кој пристигна во 1983 година, заедно со ЦД-то, се уште е многу голем дел од нашиот свет денес.S/P-РАЗ се пренесуваат преку Дигитални Coax и Toslink оптички влакна (ОВЖС-J), што ги прави уште некои од најважните кабли во електронска забава.Додека, благодарение на HDMI, Toslink не е така често се користи за да се поврзете на DVD плеер на A/V ресивер, Toslink конектори се честа појава на кабел-кутии, ТВ сетовите, subwoofers, сите видови на производи.И сега, 3,5 мм Мини Оптички конектор, исто така нешто погрешно познат како Мини-Toslink, е насекаде .. од 3,5 мм двојна намена џек за слушалки на Mac лаптоп, да влезови на некои од најдобрите portables.За овие многу причини, Audio Quest има префинет и обновен нивната линија на сериозни високи перформанси Opti Link кабли.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста