• Новак
Corning Unicam SC OM2 Multimode 50 Стандард Перформанси Pretium Оптичките Конектори, Организатор Пакет на 25 95-050-40-Z

Corning Unicam SC OM2 Multimode 50 Стандард Перформанси Pretium Оптичките Конектори, Организатор Пакет на 25 95-050-40-Z

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Бренд : Corning.Модел : 95-050-40-Z. Corning Кабелски Системи Uni Cam® Multimode Стандард-Перформанси Конектори понуда оптички перформанси во брзо, лесно поле-престанок на решение за идеални за влакна-на-на-работна станица апликации каде се постави и teardown време е критична.Висока прецизност механички splice технологија им овозможува на оптичките мрежи да биде инсталиран брзо и трошоците за ефикасно.На лесни, рачни инсталација алатка и високи перформанси секира практично се елиминира човечкиот променливост од инсталацијата, обезбедување на сите отпуштања се во право прв пат, во секое време.Овој комплет е дизајниран со предвид за мрежа монтери, од секира, со интегриран влакна отпадоци отпадоци и dual-менгеме прецизност чекање, инсталација алатка, со својот непосреден да/не-оди повратни информации сигнал.Инсталацијата не е толку лесно како лента, чиста, cleave, камери и crimp, со исклучителни оптички перформанси загарантирана.Секој Uni Cam Конектор е загарантирана да ги исполнуваат објавена спецификација за време на инсталацијата или Corning Кабелски Системи ќе го замени тоа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста