• Новак
Zippo Вертикални Линии Дизајн Џеб Полесни, Брусен Хром

Zippo Вертикални Линии Дизајн Џеб Полесни, Брусен Хром

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Оригинален Zippo windproof полесни со изразита Zippo "клик".Сите метална конструкција; windproof дизајн работи буквално насекаде.Refillable за животниот век на употреба; за оптимални перформанси, ние препорачуваме оригинален Zippo премиум полесни течност, flints, и фитили.Произведено во САД; доживотна гаранција дека "се работи или да ја надминете free TM".Гориво : Zippo премиум полесни течност (се продава одделно).Направен во Америка за 80 години, Zippo е Американска икона од втората светска војна.Овие исконски запалки се функционални и колекционерски и најдобрите на сите тие се Zippo.Zippo запалки функција доживотна гаранција дека "се работи или можеме да ја поправите тоа за слободни.".Полесни течност не се вклучени.доаѓа со 1 кремен и фитил веќе инсталиран.Refillable за животниот век на употреба; flints, фитили и течност се заменливи и се продава одделно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста