• Новак
Speedo Унисекс-Возрасни Пливаат Очила Speed Приклучок 2.0

Speedo Унисекс-Возрасни Пливаат Очила Speed Приклучок 2.0

Оценка на стоката:
DEN 1150.80

Достапност
Производот е достапен

46% Пластика, 31% Силикони, 14% Гума, 9% Најлон.Увезени.Поликарбонат леќа.Анти-Рефлективен Слој на кожата.HYDRODYNAMIC ЛЕЌИ : Speedo е најширока криви очила леќи се намали повлечете и да се зголеми панорамски гледање подводни.АНТИ-ОТСЈАЈ : Обработени очила намалување на отсјај од водата во светли услови и да се заштитат од директна сончева светлина.АНТИ-МАГЛА : Кристално јасна под и над вода визија со анти-магла обложени леќи.УВ ЗАШТИТА : Одлична заштита од штетните UVA и UVB зраци, додека пливање на отворено.ОБИЧАЈ се ВКЛОПУВААТ носот парчиња : Вклучува 3 меѓусебно носот парчиња за удобно, долгорочни се носат.ВНАТРЕШНОТО ОКО ОДГОВАРА : Прецизни фитинг, ниска профил заптивка за построги собере околу окото.ПРОТИВАЛЕРГИСКИ : Удобно противалергиски пломби се приспособат за пливачи со чувствителноста на кожата.Латекс слободни.Дизајниран за брзина, комфор, и во умот.Брзината Штекер 2.0 очила, исто така, карактеристика удобно противалергиски фоки, анти-отсјај огледува леќи, и се целосно латекс слободни.Панорамската леќи се обезбеди елегантни, ниска профил намалување влечете, сјајот и светлината на сите во исто време.Се обичај се вклопуваат секоја седница со 3 меѓусебно носот парчиња и престој-стави двојна глава ремени.ОПРЕДЕЛУВАЊЕ Hydrodynamic, широк агол криви леќи Огледува анти-отсјај леќи Анти-магла & УВ заштита 3 меѓусебно носот парчиња Внатрешното око одговара Противалергиски Латекс-слободни.Се трка подготвени во ажурирани Брзина Штекер.Сега се дел од Fastskin семејство, овој очила задржува дека класичен Speed Приклучок одговара, но сега нуди зголемена периферна визија.Двојно главата рака обезбедува безбедна одговара, додека анти-магла обложени леќи обезбедуваат одлична јасност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста