• Новак
МФ-30K AC/DC Гаус Метар со Сертификат, Мерки Магнетни Полиња Сила и Пол(Остаток на Магнет, Постојан). Интегрирани Висока AC Електромагнетни Полиња на Ниво на Мерење (

МФ-30K AC/DC Гаус Метар со Сертификат, Мерки Магнетни Полиња Сила и Пол(Остаток на Магнет, Постојан). Интегрирани Висока

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

✔ DC Магнетни Дигитални гаус метар полиња мерење до 30000 Гаус или 30000m T (воено владеење Тесла).AC Магнетни полиња мерење до 15000 Гаус или (воено владеење Тесла). ✔ Magnetometer и Температурни мерења и екранот.Корисни функција за мерење на магнетизам во одредена средина температура. ✔ Мерки и укажува на следново : AC магнетни нивоа, индустриска сила магнет тестер, магнети и магнетно поле детектор, DC Магнет, Постојан магнет,. ✔ На податоци за снимање и USB интерфејс за да испратите податоци + PC конекција примената на софтвер во реално време функција.ОДАТ и НЕМА-ОДИ на алармот и аларм вредност поставување на функцијата, Производство, тестирање. ✔ Calibration Certificate вклучени и една година гаранција.МФ-30 K се користат во индустријата и производството.На пример, мерење и откривање ако остаток магнетизам постои време или по процесот на производство.Остаток на магнетизам може да доведе до remagnetization на други делови и мешање и прекинувањето со редовниот процес на работа.Користење на AC/DC магнетни метар ќе се помогне во Идентификација на пречки извори во ниско-фреквенциски опсег и Процесот на мониторинг на demagnetizing постапки.Покрај тоа, изведување на тестови за стресот ефекти на ferromagnetic материјали, од нерѓосувачки челик, и никел.Точни Мерења на остаток, статички магнетни полиња и постојани магнети.Specification Range : 0~3000m T(milli Тесла)/0~30000 G(Гаус),Auto Опсег.DC N/S поларитетот на магнетното поле на екранот.Во однос / Peak Hold / Реално време Нула функција.LCD Назад-light DATA ЗАДРЖЕТЕ.MAX/МИН задржете.ОДАТ и НЕМА-ОДИ на алармот и аларм вредност поставување на функцијата, Производство, тестирање.Гаус/Тесла единица избор.Прирачник 200 капацитет евиденција.Авто 6000 капацитет на податоци сеча, интервал е поставена на КОМПЈУТЕРОТ.Максимум и минимум просек : снимање на податоци симнат на компјутерот, автоматски надвор од пресметката на врвот 10 максимум / минимум 10 / просек.USB интерфејс за да испратите податоци + PC конекција примената на софтвер во реално време во функција.Напојување : 9 V ААА*6 Operating температура и влажност : 5℃ ~ 40℃.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста