• Новак
Creme Кармил Кето Кифла се Меша со Кето и Co | Само 1.8 g Нето Јаглехидрати По Порција | Глутен Слободни, Ниски Хидрати, Без Додаден Шеќер, Природно Засладен| (Банана Караме?

Creme Кармил Кето Кифла се Меша со Кето и Co | Само 1.8 g Нето Јаглехидрати По Порција | Глутен Слободни, Ниски Хидрати,

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ВКУСНИ & ЗАДОВОЛУВАЊЕ : На scrumptious creme кармил вкус ќе ги задоволи сите желба изработка на овие мека, меки muffins совршен појадок, задоволувајќи ужина, или lunchbox изненадување.БРЗО и ЛЕСНО : Само мешавина од јајца и путер да се направи 9 свежо-печени muffins во 15 минути.САМО 1.8 g НЕТО ЈАГЛЕХИДРАТИ : Дијабетична & кето-пријателски, глутен-бесплатно, природно засладен.Со 13 грама на стомакот-friendly влакна да се промовира црево здравје.БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР засладен со Wondrose, здрава комбинација на erythritol, влакна & монахот овошје.Овој природен засладувач одличен вкус, без негативни ефекти на шеќер.РАЗНОВРСНА : Направи микс во muffins, вкусна слој торта, или банана леб леб со наздравија pecans и рендан кокос или шеќер-слободен чоколадо чипови.Постојат многу начини да се направи до серија на вкусен creme кармил muffins.Загрејте рерна да се 350 С и маснотии или линија кифла калај.Играч ќе направи 9 muffins.Победи кифла се меша, јајца, путер во сад за мешање додека не се изедначи.Нека тесто седат 30 секунди, потоа промешајте во јаболковина оцет.Се шири тесто еднакво подготвени во кифла калај.Се пече додека лесно browned (15-20 минути).Нека се излади целосно во тавата.Сплит топла muffins и да се шири ги со путер за совршен појадок лекување.Млечни бесплатно?Употреба 6 Tbsp се стопи кокосово масло или било масло за готвење во местото на путер.Се користи за да се направи нут леб со замена на брашно за кето кифла се меша во рецепт (користење на вашите омилени).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста