• Новак
Qksky М. 2 WiFi Картичка за да PCIe 1X Полнач Конвертор Картичка со Bluetooth Компатибилен Кабел и Антени ngff-pcie Адаптер Extender

Qksky М. 2 WiFi Картичка за да PCIe 1X Полнач Конвертор Картичка со Bluetooth Компатибилен Кабел и Антени ngff-pcie Адаптер

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Bluetooth компатибилен кабел и две антени се вклучени во овој пакет.Ако wifi картичка ќе инсталирате во овој конвертор е Bluetooth компатибилен 5.0 4.0 3.0 2.0 функција, тоа ќе го поддржува поврзување на bluetooth компатибилни слушалки со bluetooth компатибилни звучници, тастатури, глувци итн.за да се обезбеди удобност и потреби.Ова е конвертор за Ngff - за PCI-E интерфејс, не десктоп wifi картичка.На PCI-E М. 2 картичка пасивни адаптер е специјално дизајниран за : безжични апликации за десктоп Компјутери.Тоа може да се конвертира половина големина Mini Card (Ngff-) на USB 9pin конектор или стандард. 100% сосема нов и висок квалитет.Можете да вметнете USB тип М. 2 картичка во овој адаптер, а потоа вметнете USB кабел во USB-9-пински конектор приклучок.Или внесете ја вашата PCI-E тип М. 2 картичка во овој адаптер, а потоа вметнете PCI-E 1x полнач.М.2 Wi Fi Картичка за да PCIe 1 X Полнач Конвертор Картичка со Bluetooth компатибилен Кабел и Антени ngff-pcie адаптер extender Features : 100% сосема нов и висок quality This е конвертор за Ngff - за PCI-E интерфејс, не десктоп wifi картичка.На PCI-E М. 2 картичка пасивни адаптер е специјално дизајниран за : безжични апликации за десктоп Компјутери.Тоа може да се конвертира половина големина Mini Card (Ngff-) на USB 9pin конектор или standard You може да вметнете USB тип М. 2 картичка во овој адаптер, а потоа вметнете USB кабел во USB-9-пински конектор приклучок.Или внесете ја вашата PCI-E тип М. 2 картичка во овој адаптер, а потоа вметнете PCI-E 1x полнач.Ако wifi картичка ќе инсталирате во овој конвертор е Bluetooth компатибилен 5.0 4.0 3.0 2.0 функција, тоа ќе го поддржува поврзување на bluetooth компатибилни слушалки со bluetooth компатибилни звучници, тастатури, глувци итн.за да се обезбеди удобност и потреби .Ефикасна Wi Fi предавателот приклучок во десктоп компјутер за да се изгради безжичен WIFI сигналот.Мобилни телефони, лаптопи, таблети, и компјутерите можат да бидат конектирани.Bluetooth компатибилен кабел и две антени се вклучени во овој пакет.Спецификација : Модел : М. 2 Адаптер Board Support Интерфејс Тип : Десктоп PCIE 1 X 4 X 8 X 16 XSupport Интерфејс Модул : М. 2 (Ngff-)Големина:околу 11x15x2cm/4.33x5.91x0.79in Function : Поддршка лаптоп М. 2 безжична мрежна картичка + Bluetooth компатибилен за трансфер на десктоп за use Package Вклучува : 1 x М. 2 PCI-E Безжичен Адаптер Card1 x Bluetooth компатибилен Cable2 x Antennas1 x Manualnote : погодни Само за конвертор на Ngff - М. 2 wifi картичка (со исклучок на wifi картичка)Овој пакет не вклучува безжична картичка (ве молиме бидете сигурни дека интерфејс на вашиот wifi картичка е Ngff - наместо на PCIE, овој конвертор може да се поврзе само со Ngff - интерфејс wifi картичка компатибилна)Поради проблеми на светлосни ефекти и снимање агли, ќе има одредени tolerances во та.

Декларирани спецификации

Model:
M.2 Adapter Board
Support Interface Type:
Desktop PCIE 1X 4X 8X 16X
Support Module Interface:
M.2 (Ngff-)
Size:approx 11x15x2cm/4.33x5.91x0.79in :
Function:
Support notebook M.2 wireless network card + Bluetooth-compatible to transfer to desktop for use
Package Includes:
1 x M.2 PCI-E Wireless Adapter Card
1 x Bluetooth-compatible Cable :
2 x Antennas :
1 x Manual :
note:
Only suitable for the converter of Ngff- M.2 wifi card (excluding wifi card)
This package does not include the wireless card (please make sure that the interface of your wifi card is Ngff- instead of PCIE, this converter can only be connected with the Ngff- interface wifi card compatible) :
Due to the problems of lighting effects and shooting angles, there will be certain tolerances in th :

Комплементите на стоката

Веста