• Новак
Triax Флота Врховниот ИЗБОРЕН 5W-40 API CK-4 Целосна Синтетички Дизел Мотор Масло, Триење Оптимизиран и Зголеми со Молибден & Нано-Бор, Врвен Powerstroke Перформанси (5 Литри Pail)

Triax Флота Врховниот ИЗБОРЕН 5W-40 API CK-4 Целосна Синтетички Дизел Мотор Масло, Триење Оптимизиран и Зголеми со Молибден

Оценка на стоката:
DEN 1027.20

Достапност
Производот е достапен

Обезбедува година мотор заштита дури и во најтешките услови на работење.Одлична течност живот и оксидација контрола, со супериорен престој-во одделение и карактеристики. 60% пониска носат од водечките мазива и стандарди. 80,000 миле канализација се доста чести со класа 8 камиони.Многу висок подмачкување за вентил spools и критичните делови.Помеѓу 1,5 и 4. DEUTZ DQC III-10 ЛА.Значително подобрување во вкупното мотор компонента носат, како што се камери, вентили, инјектори, клипот прстени, лагери и други критични компоненти.Целосна заштита за дизел и бензин емисија системи за контрола, како што се Издувен Гас Ре-Циркулација системи (EGR), Селективно Каталитички Редукција (SCR) системи и Дизел Филтри за Честички (DPF).Нема да се "готви" на турбо лежишта и нема да предизвика депозити и преработката на тоа.ЧОВЕКОТ 3575.До 4% заштеда на Гориво vs било 15 W 40 години.State-of-the-art детергент и dispersant пакет за исклучителен депозит контрола спречување на пепел clumping и депозити.Значително потивок мотор работата, брзо турбо spooking.Дизајниран за тешки камиони за максимална долговечност и protection State-of-the-art детергент и dispersant пакет за исклучителен депозит контрола спречување на пепел clumping и депозити. Целосна заштита за дизел и бензин емисија системи за контрола, како што се Издувен Гас Ре-Циркулација системи (EGR), Селективно Каталитички Редукција (SCR) системи и Дизел Филтри за Честички (DPF).Исцедете интервали за магнети надмине 12,000 милји на редовна основа.Значително подобрување на нафта анализа на резултатите и за издржливост на моторот.Целосна компатибилност со речиси сите поголеми тешки дизел мотор производители. ЛАДНО ПРОТОК Исклучително ладна проток надолу за да - 46 F.Извонредна престој-во-одделение стриже стабилност.ОНА ШТО ЌЕ ЗАБЕЛЕЖИТЕ ПРВ ПАТ ЌЕ ГО ВКЛУЧИТЕ? - Драматично намалување на бучава на моторот.Извонредна триење менување и носат намалување својства, до 65% пад на коефициент на триење vs индустрија standards Significant подобрување на севкупниот мотор компонента носат, како што се камери, вентили, инјектори, клипот прстени, лагери и други критични компоненти.API CK-4, CJ-4, CI-4 Плус,CI-4, CH-4. ИЗВОНРЕДНА МОЌ-мозочен УДАР ПЕРФОРМАНСИ Вклучувајќи 6. "РЕНО" VI РĘД-4, РĘД-3.Он-rivaled турбо-полнач заштита, нема да се создаде депозити и пепел на турбо лежишта (нема да срј на турбо).Уникатен Додаток на Технологија за НЕНАДМИНАТА ЗАШТИТА од АБЕЊЕ, оксидација, и висока темп стабилност. ГАСЕНИЦА ECF-3.ЕКСТРЕМНИ МОЗОЦИ СПОСОБНОСТИ : 25,000 миле мозоци интервал за магнети и 80,000 за класа 8 полу-камиони*. Висок задржување TBN (бавно деградација) која обезбедува подобрена, долгорочно киселина неутрализација и заштита од корозија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста